Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A wikipédia szerint a bután...

A wikipédia szerint a bután gáz -60 C°-on már belobban. Akkor az öngyújtó miért szikrázik?

Figyelt kérdés

Szerintem ez az adat téves. Inkább +60 C° amit én eltudok képzelni, de nem vagyok szakértő.

[link]

Kép: [link]


2017. febr. 4. 22:58
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
97%

Had válaszoljak én is egy wiki linkkel


[link]

2017. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem kevered a lobbanáspontot az öngyulladási hőmérséklettel.


"A lobbanáspont az a legalacsonyabb hőmérséklet, amelyen egy illékony folyadék gőze a levegővel meggyújtható elegyet hoz létre."


[link]


Amire te gondolsz az ez lenne:

"The autoignition temperature or kindling point of a substance is the lowest temperature at which it spontaneously ignites in normal atmosphere without an external source of ignition, such as a flame or spark."


[link]

2017. febr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

"A lobbanáspont az a legalacsonyabb hőmérséklet, amelyen egy illékony folyadék gőze a levegővel meggyújtható elegyet hoz létre"

[link]

Csak rá kellett volna kattintanod a megkérdőjelezett információra es látod, hogy ez nem automatikusan okoz gyulladást, hanem innentől alkot a levegővel gyűjtható elegyet.

Másrészt pedig, ha az öngyújtó tartalya vízzel lenne tele, akkor is szikrát a mer az a kova, vagy elektromos gyujto szerkezet miatt szikrazik, nem függ a tartály tartalmától.

2017. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha nincs 60 C° akkor is lángot ad. Miért?
2017. febr. 4. 23:59
 5/7 anonim ***** válasza:
98%
Mert a -60 a jo adat, azert...
2017. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, jogos. Elnéztem.

Bocsánat.

2017. febr. 5. 00:19
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

T < Lobbanáspont: Nem tudod meggyújtani

Lobbanáspont < T < Öngyulladási hőmérséklet : Csak külső gyújtással tudod meggyújtani, pl. szikrával.

Öngyulladási hőmérséklet < T: Magától meggyullad.

2017. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!