Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek megoldható lenne...

Szerintetek megoldható lenne az, hogy ha egy olyan fegyvert lehetne készíteni, ami úgy pusztítana, hogy az ember szervezetében az adrenalin szintet úgy megnövelje, hogy szívrohamot okozzon?

Figyelt kérdés
pl.: ha valami videót vetítünk az ellenségnek, amitől az adrenalin magas szintje kinyírna mindenkit? Vagy egy olyan zenét hallanának? vagy valami amitől a szex csúcspontjában lévő adrenalint meg lehetne 100 szorozni...
2010. máj. 8. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne
2010. máj. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, egy bevetés már így is rengeteg adrenalint termel, szerinted bármilyen zene ill. film adrenalintermelőbb lenne, mint egy repeszgránát a térded mellett való elpattanása? Kétséges, elektromágneses impulzus generátor, naaz már valami lehet, fegyverekre és idegrendszerre egyaránt. :D
2010. máj. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
sztem ha lenne ilyen az olyasmi lenne mint a heroin.. csak annyiban más, hogy egyből megkapná az ember a halálos "adagot" és annyi hogy nem intravénásan adná be az áldozatnak, hanem egy impulzus segítségével, amivel egyszerre egy egész hadsereget meg lehetne ölni. sztem ha ezt valaki meg tudná csinálni az lenne az atyaúristen, meg a világ leggazdagabb embere.
2010. máj. 8. 02:02
 4/9 A kérdező kommentje:
ja egyébként soha nem próbáltam a heroint! mielőtt rosszra gondolnátok:D
2010. máj. 8. 02:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet olyan audiovizuális ingereket adni egy egészséges embernek, amikbe belehal. (Már persze kivéve, ha mondjuk egy pisztolygólyót audiovizuális ingernek lehet nevezni, de inkább ne tágítsuk ki ennyire a fogalmakat).


Harc közben magas az adrenalinszint, és ez segíti a katonákat a teljesítésben, mert pl. nem azzal foglalkoznak, hogy éhesek vagy elhagyta a barátnőjük vagy sáros a bakancsuk, hanem a feladatra fókuszálnak, illetve a túlélésre.


Katonákra az hatna negatívan, ha valami túlzottan lenyugtatná őket, pl. altató hatású gáz. De az meg vegyi fegyver, és tiltott.


Amúgy a jövő háborúiban (de már ma is), a fő feladat nem rengeteg sok embert megölni, hanem az ellenséges technikát kell elsősorban semlegesíteni.

2010. máj. 8. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szervezetből nem tudna annyi adrenalin felszabadulni, hogy bajt okozzon (kivéve, ha szívbeteg az illető), mivel az adrenalin termeléséhez is kell idő, és a mellékvesében pedig nem tárolódik halálos adag. Szóval, az ilyen külső stimulust el lehet felejteni.


Lehet még adrenalint belelőni az emberbe, de az ilyen lövedékek vagy 100ezerszer drágábbak lennének (az adrenalint le is kell gyártani és az nem 2 fillér), mint a mostani puskagolyók, és kisebb lenne a hatótávjuk és pontosságuk is, szóval az egész ötlet hamvába holt.


Mellesleg vannak olyan mérgek, melyekből bár mikrogramm a halálos dózis, minek kellene adrenalinnak szenvedni, ami még nem is biztos, hogy megölné a célpontot?


Szóval, az egész ötlet úgy ahogy van, hamvában holt.

2010. máj. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nah, úgy látom, ha "kulcsmondatot" 2x is leírtam, késő van már...
2010. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a Monty Python ezt már megoldotta! Lásd: A halálos vicc :)
2010. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jah:D
2010. máj. 11. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!