Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért születtünk...

Szerintetek miért születtünk erre a földre?

Figyelt kérdés
Én nem tudom de nem hiszem, hogy azért hogy iskolába járjak utána dolgozzak ugy hogy mellete eladósodok hogy legyen 1 házam és 65 évesen amikór már öreg vagyok békénhagynak azt ennyi.ÉS közbe meg multimilliomosok üzletelnek és ha nem ugy jön össze valami akkór meg az átlagember szivja meg pl:Világválság! Nem hiszem el hogy ezért születtünk ebbe az univerzumba állitólagos szuper aggyal nem ez lenne a feladatunk. Másra születtünk! Szerintetek?
2010. máj. 8. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért, hogy tanuljunk. nem csak az iskolai anyagot.


Engem a milliomosok pénze nem érdekel.

Azt viszont súlyosnak érzem, hogy van akiknek enni sincs mit.

2010. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engem se érdekel a milliomosok pénze csak arra akartam kitérni,hogy a világ már csak pár ember kezébe van és mi meg sajnos függünk tőlük csak ezt nem nagyon vesszük észre jó példa erre MO.
2010. máj. 8. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy a világ pár ember kezében van, az emberek kapzsiságának meg hatalomvágyának köszönhető. Mindenki, aki teheti csal, hogy magasabbra jusson a ranglétrán, mert minél magasabban van, annál kevesebbet kell dolgozzon, magasabb színvonal mellett.

Hogy miért vagyunk a Földön? Erre nem tudom a választ, mivel nélkülünk sokkal jobb állapotban lenne a Föld, mint most. Az ember megkapta a "szuper agyat", de nem tud mit kezdeni vele. Úgy, mint amikor egy átlagos ember sok pénzhez jut. Örömében nem tud mit kezdeni vele, belekezd nagy költekezésekbe, mindenkinek ad, jótékonykodik, megszokja a luxust, pár héten belül mikor már fogyóban van a pénz, vesz fel kölcsönt, mert túl nagy álmokat szőtt. Pár hónap múlva el fogy a pénz, az ember marad az adóssággal...tömören:rövid idő alatt rosszabb anyagi helyzetbe kerül, mint azelőtt.

2010. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szerintetek miért születtünk erre a földre?"


Ok vagy cél nélkül.


"azért hogy iskolába járjak utána dolgozzak ugy hogy mellete eladósodok hogy legyen 1 házam és 65 évesen amikór már öreg vagyok békénhagynak azt ennyi."


Azért ennél jobban is el lehet tölteni az életet.


"ÉS közbe meg multimilliomosok üzletelnek"


Ha elvennéd a pénzüket és szétosztanád a szegények között, annak az egyetlen kézzelfogható eredménye egy mindenkit egyenletesen sújtó áremelkedés lenne.

2010. máj. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
már megint ezek a véletlenek, hm
2010. máj. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy véletlenek?
2011. ápr. 22. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy ok és cél nélkül, ergo véletlenül..


mindez persze ironikusan...

2011. ápr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért születtünk a Földre?

Talán a szüleink csináltak vmit... :D

Ok/cél nincs, az életösztön irányít, mivel amit nem az életösztön irányít az már kihalt.

Ergo olyanoktól örököljük a tulajdonságainkat akikben benne van az életösztön.

Kevés gazdag/sok szegény kérdésről meg:

ebből a szempontból minden ember egyforma, így működnek a társadalmak, ha megbontják ezt az "egyensúlyt" magától visszaáll.

2011. máj. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vree ***** válasza:

"ÉS közbe meg multimilliomosok üzletelnek és ha nem ugy jön össze valami akkór meg az átlagember szivja meg pl:Világválság!"


Tetszik, hogy amikor jól mennek a dolgok azt adottnak veszed. Kölcsönös függésben élünk egymástól, de azért mert ez teszi lehetővé, hogy iPod-ot vegyél meg a neten panaszkodj, és ez azzal jár hogy a bukásokat is közösen kell viselnünk. Ez a "pár ember uralja a világot" duma gyenge. Azért "uralják", mert te kéred őket - nem is: követeled tőlük - hogy tegyék meg. Mert te ugyebár nem akarsz politikával foglalkozni, csak lehúzni napi nyolc órát aztán hazamenni a nagyképernyős tévéhez és élvezni a munkád eredményét, és nem aggódni a közbiztonságért, vagy a gázáremelkedés miatt, vagy a millió egyéb kis ügy miatt ami beszűrődik a saját kis valóságodba és ami egykettőre eltörölheti ezt az ütődött kis nemzetet.


De te ugyebár tisztességes munkás vagy, nem igaz? Átlagember, akinek ígértek valamit és aki cserébe elvárhatja? Egyetértek. Szar ügy, amikor társadalmak zsákutcába jutnak az előző generációk kemény munkája ellenére - bár ha tényleg erre jutottak, akkor nem biztos hogy olyan jól csinálták azt a munkát...És bizony a mindig az egyén szívja meg a közérdeket. Csak azt tudom tanácsolni, hogy csináld jobban mint ők. Ezt a mostani társadalmat is, tetszik vagy nem, te is építed, és hogy hol lesz 50 év múlva, az is legalábbis részben rajtad múlik.


Mellesleg hogy megéred a 65-öt és még egy házad is van az nem is olyan rossz befejezés :) Bár ne szegényednék el és maradnék nyugdíj nélkül addigra, vagy vinne el egy tréfás baleset vagy betegség.


De komolyan, te, szíved szerint, mire születtél? xD A topik alapján úgy hangzik minha a tartalmas élet hiányozna. (na meg a millió meg az örökélet, de arra még várnunk kell kollektívan.)

2011. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Realista válasz:

A természet szempontjából csupán azért vagyunk itt, hogy felneveljük, életképessé tegyük az utódainkat, és aztán nincs már ránk szükség.


Pesszimista válasz:

Azért vagyunk itt hogy gürcöljünk az iskolapadban, hogy aztán gürcölhessünk a munkahelyünkön és gürcölve pusztuljunk el.


Optimista válasz:

Mindenki azért van itt a földön, ami igazán fontos a számára. Nekem ez a viszonzott szerelem.


Szóval lehet hogy túl romantikus pasi vagyok, de én hiszek ebben. És mindig az optimista válaszra szavazok. Azért vagy itt a földön ami igazán fontos neked.

2011. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!