Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az alpi rassznak lehet világos...

Az alpi rassznak lehet világos a haja?

Figyelt kérdés
Elvileg az alpi rassznak a haja sötét (a legtöbb tudományos munkában így írják), én mégis találkoztam már olyan személlyel, akire az alpi rassz minden jegye ráillet, azt kivéve, hogy a haja nem sötét volt, hanem világos (enyhén szőkésbe hajló)! Ilyen lehetséges? Ezt mi okozza? Ilyen esetben az alpi rassz más rasszal kevert (pl. nordikus), vagy a tiszta alpi rassz is produkálhat világos színkomplexiót?
2010. máj. 9. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen szintű elkülönítés mára kissé régimódivá vált, az alrasszok elkülönítése annyira szubjektív, hogy néhány nagyon tipikus arctól eltekintve még a szaktekintélyek is gyakran teljesen eltérően osztályoznak embereket.


Példának okáért a hajszínek le vannak írva, hogy milyennek kellene lenniük alrasszonként, de ha nem stimmel akkor az illető humánantropológus csak megvonja a vállát, hogy "hát ez kicsit keveredett".

2010. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ez az hogy nem biztos hogy keveredett, hanem csak az adott rassz egyik tájtípusa


de az ilyen műveket mért nem publikálják? miért csak 50 évvel ezelőtti irodalomra kell hagyatkoznom?

2010. jún. 10. 10:28
 3/4 anonim válasza:

Hetedíziglen örököljük vonásainkat,lehet,hogy régebben volt nordikus vér szerinti rokona.Pélául két keveréknek is lehet tiszta utóda,például én is.Apám Fekete hajú,barna szemű,világos bőrű magas férfi,anyám sötétszőke,zöld szemű szintén magas nő,és én tiszta nordikus lettem (sötét-középszőke haj,kék szem világos bőr,egyenes,hosszabb orr,széles csipő,nőként elég magas)

[link]

Szerintem ez az oldal érdekel(ha még nem ismered)

Nagyon érdekes.

Sajnos mostanság már nem foglakoznak ilyen dolgokkal,pedig érdemes lenne.

2010. szept. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Létezik egy típus, mely a nordikus és az alpi típus keveréke, a szub-nordikus. Itt láthatsz a szub-nordikus típusról bővebb leírást: [link]
2014. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!