Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan készül a tükör?

Hogyan készül a tükör?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Engem is érdekel :) De azt tudom hogy a valato termekben amiket a rendörségen használnak dupla falu tükör van igy lehet csak az egyik oldalrol belátni. De hogy maga a tükröt hogy késziték sajnos nemtudom
2010. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Egy uveglapra ólomlemezt raknak, arra pedig ezustfoncsort ontenek, azt nem tudom, hogy az mi.
2010. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a régi módszert ismerem. Az ezüsttükör reakcióval az üveglap hátulját bevonják ezüsttel és kész a tükör. Ha valakinek nem világos mi is az( ammóniás ezüst-nitrát oldatba, formalint öntenek, majd melegítik az elegyet. Ennek eredményeképpen ezüst válik ki az üveglapon. Gondolom valamilyen kötő-anyagot raknak hozzá és kész is van. Az ezüstfoncsor pedig egy ötvözet. Higany és ezüst ötvözete. Gondolom ezt oldat formájában. Az ólom felszínén kiválik a higany( standard potenciál miatt) az ezüst pedig rárakódik az üvegre.
2010. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"amiket a rendörségen használnak "


Az egyirányban áteresztő üveg az nem tükör egész más a készítése.Ott egy speciális réteg két üveglap között van.

2010. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másnéven Duplatükör , nézz utána...
2010. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!