Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne ha a Földet...

Mi történne ha a Földet átfurnánk?

Figyelt kérdés
Ha átfurnánk a Földet egy akkora fúróval ami akkora átmérőjű , hogy egy ember NE érje el az oldalát és beelugranánk a közepénél lebegve megállnánk vagy mi történne?? o.O

2017. márc. 19. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha eltekintünk attól, hogy ez tobb okból sem lehetséges, a Föld közepéig gyorsulnál, aztan lassulnal es elméleti szinten a másik oldalon pontosan olyan magasan állnál meg, amilyen magasról ugrottal. Majd visszaesnél es beindulna egy ilyen fel-le zuhanás, oda-vissza.

De ismétlem, semmilyen technológiával nem lehet átfurni a Földet, sem átesni rajta.

2017. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo helyesen irja.

Gauss tetelbol levezetheto, hogy harmonikus rezgomozgast vegeznenk a ket vegpont kozott.

Esetleg ha van valami ellenallas a lyukban, pl levego van benne akkor legellenallas, akkor csillapitott harmonikus rezgomozgast vegeznenk.

Nagyon szep linearis differencialegyenlet irhato fel erre. 😁😁

2017. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Megvalósíthatatlan , több okból , részint mert akkora fúrórendszer nincs és a láva réteggel számoltál ?
2017. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Pillanatok alatt hamuvá égnél.
2017. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak négyszer volt idáig ez a kérdés!
2017. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehetséges..csak nem gondolod hogy ezt hittem. Ez egy feltételezés. Köszönöm a válaszokat:)
2017. márc. 19. 23:40
 7/14 A kérdező kommentje:
De ezt nem értem..Ha elérem a Föld közepét, hogyan esnék tovább?? az nem repülés lenne felfele?? értem én, hogy felgyorsulsz, de ez biztos igy van? nem inkabb egy darabig gyorsulsz aztan meg lassulsz a gravitacio miatt?
2017. márc. 19. 23:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha levegő, ill. légellenállás is van, akkor teljesen más a helyzet.

Tudjuk, hogy a szabadon eső ember gyorsulása is csak kb. 200 km/h-ig tart, onnantól egyenletes.

A lyukban is így lenne. Aztán ahogy csökkenne a gravitációs gyorsulás, a súlyerő, egyre kisebb sebességnél lenne ugyanekkora a légellenállás.

Pl. R/100~64 km-re a kp-tól már csak 1/100 g hatna, ezt pedig már 20 km/h légellenállása ellensúlyozná,

tehát valóban nagyon lassan, és alig lendülnél át a középponton, majd nagyon lassan visszaindulnál, és gyakorlatilag ott ragadnál.

2017. márc. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 dq ***** válasza:

#7: > De ezt nem értem..Ha elérem a Föld közepét, hogyan esnék tovább?? az nem repülés lenne felfele?? értem én, hogy felgyorsulsz, de ez biztos igy van? nem inkabb egy darabig gyorsulsz aztan meg lassulsz a gravitacio miatt?


. . .


v-t és a-t grafikonok voltak már, tudod mik azok? v-x és a-x grafikonok?


Amikor elindulsz akkor a gyorsulásod g, a sebességed 0. Amíg a Föld kp-ja felé zuhansz a sebességed növekszik, a gyorsulásod csökken. Áthaladva a Föld kp-ján a sebességed maximális, a gyorsulásod 0. Továbbhaladva valami sebességgel repülsz fölfelé, csak egyre lassabbab (mint egy feldobott labda), a talajnál elfogy a lendületed amid még a Föls kp-jában volt, ott meg tudsz kapaszkodni (vagy visszazuhansz, és teszel még egy kört).


Valaki jól írta, a rezgés harmonikus (szinuszos) lesz, a gravitációs erő lineárisan (és negatívan) függ a pozíciódtól.

2017. márc. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#7-hez. Szóhasználat kérdése kérdező. Ha az egészet egy ideális állapotnak képzelnénk, akkor eleinte vonz a tömegközéppont, és ettől gyorsulsz. Az energiamegmaradás miatt ezért mozgási energiád lesz. Amikor eléred a középpontot, negatív gyorsulás, azaz lassulás következik, és folyamatosan elveszted a sebességből származó mozgási energiádat. Ideális esetben ugyanolyan magasságig repülsz felfelé, majd vissza az eredeti pontig. De mivel a valóság nem ideális, vannak más erők is, ezért repülsz a túloldalon alacsonyabbra, majd vissza még alacsonyabbra, míg egy idő után a tömegközéppontban megállsz.

Hogy ez kijöjjön, mindig minden létező erőt bele kell számítani, csak néhány komplikáltabb esetet szeretünk kihagyni, mert nem vesszük észre. Ettől persze helytelen eredményre jutunk, amit vagy észreveszünk, vagy nem.

2017. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!