Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok brit...

Miért van olyan sok brit tudósos vicc?

Figyelt kérdés
Nagyon sok a brit tudósos és nem értem miért.

2017. márc. 25. 09:39
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

A tudósok nem buta emberek és soknak még humorérzéke is van. Az angol humor meg sok esetben elég mutáns még az intellektuális szintű humor közt is.


Sok tudós van, aki szereti annyira a munkáját, hogy a rengeteg komoly munkája mellett hobbiként hajlandó belemerülni viccesen értelmetlen kutatásokba is.

Például lefolytatnak egy fontos patkánykísérletet a kognitív agyi funkciók vizsgálatára, majd csak úgy levezető futásként, ha már ott az "alapanyag", csinálnak még egy kísérletsorozatot arra is, hogy hogyan befolyásolja a patkányok depresszióra való hajlamát az élőflórás joghurt. :D

Aztán publikálják mindkettőt.


Ismétlem, nehogy azt gondolja valaki, hogy a rák ellenszerének kutatására fordítható pénzt herdálják el ökörségekre (sajnos volt ilyen véleményű kérdező itt GYK-n is). Az ilyesmit a fontos projektek mellett, szinte ujjtornáztatásként csinálják, szórakozásból.


Úgy látszik, hogy egyes tudományegyetemeken az ilyesminek már hagyománya van, valamiért a legtöbb (vagy legtöbb közmédiába jutó) ilyen publikáció brit származású.


Ezen cikkek alapján a "brit tudósok" az értelmetlen tudományos kutatások és eredmények szlogenjévé vált.

Innen erednek a viccek is.

Gondolom te is hallottad, hogy brit tudósok kimutatták azt is, hogy a dohányzó emberek közül 100 emberből 7 az 93?

2017. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző is lehet alapja a sok viccnek, de én arra gondolok, hogy időről időre elárasztják a bulvársajtót a fél-, vagy félig sem tudományos cikkek, forrásmegjelölés nélkül, illetve tudományosságukat igazolandó odabiggyesztették, hogy brit tudósok megállapították... Kik, hol, melyik egyetem, melyik témakör tudósai, már nem érdekes, brit tudósok, és pont. Kevésbé kétkedő emberek pedig elfogadják tényként, hiszen brit tudósok mondták. Ők meg biztos tudják, hiszen britek is, tudósok is.


Ezt a jelenséget figurázzák ki a brit tudósos viccek. Szerintem.

2017. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem #2-nek ugyanannyira igaza van, mint nekem. Valószínűleg a kettő közös eredménye a brit tudósok szlogenje.

[link]

2017. márc. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. márc. 25. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!