Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a mm-es dolog?

Hogy is van ez a mm-es dolog?

Figyelt kérdés
Tudom hulye kerdes, de tenyleg nem ertem szoval van a metres..., hogy kell leolvasni a mm-t ? A tolomerot barki tudja hasznalni. Mondjuk 24,57-t mutatot a tolomero...akkor a metresen ?

#cm #mm #tolomero
2017. márc. 27. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi az a metres? Nem találtam róla semmit a neten.
2017. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

[link]


Az egészen együgyűek kedvéért animáció is van!:-/

2017. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Digitalis tolomerorol beszelek :D azzal nincs gond...viszont [link] ezen pl a 24,57 mm hogy jon ki :D ?
2017. márc. 27. 16:30
 4/17 bollocks ***** válasza:
Sehogy, a mérőszalagot nem tizedmilliméterek mérésére találták ki.
2017. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mérőszalagnak hívják...


Sehogy, mivel ezzel csak milliméter pontossággal lehet mérni. Tehát konkrétan a 24,57 cm nem fog kijönni, csak az, hogy a hossz 24,5 és 24,6 cm között van. Ezt hívják egyébként mérési hibának (egyébként sincs tökéletesen pontos mérés, csak bizonyos hibahatáron belül lehet mérni, tehát ha a tolómérő azt mutatja, hogy 24,57 cm, mm, vagy akármi, azt csak azt jelenti, hogy 24,57 hosszegységnél hosszabb, de 24,58-nál hosszegységnél rövidebb a mért hossz.).

2017. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, az lehetett zavaró, hogy a tolómérőn is és a mérőszalagon is két skála van, de teljesen más célból. Az 1/20-os tolómérőn pl. 20 mm-t osztanak fel 19 részre, hogy a milliméteren belüli elmozdulás is látható legyen az illeszkedő vonalkákkal. A mérőszalagon viszont két teljesen különböző mértékegység van feltüntetve, milliméter és hüvelyk.
2017. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
No jó, a tolómérőt én is ismerem, de nem tudtam, hogy annak a másik neve a metres (nem találtam semmi ilyen infót róla a neten).
2017. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ez egyik kolega le kellet merjen valamit. Nem volt nalla meroszalag, adtak egy tolomerot. Eleg sok anyagot le kellet merjen vagyis ki kellet valogassa ami 24,00 alatt volt. Tudom, hogy ezzel pontos merest lehet vegezni. Viszont nem vagom, hogy meroszalaggal, hogy lehet lemerni az anyagot pl az anyag szelesseget. Addig rendben van, hogy pl 2 cm mutat akkor az 20 mm igaz ?

+ nah de koztuk van azok a kicsi vonalkak azokkal mi van :D...tudom barom vagyok :D ez van.. :D


Gondolom igy mukodik 1cm =10mm xD

2017. márc. 27. 17:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Biztos az van ráírva, hogy "metres". Annyit jelent, hogy "méterek", tehát hogy metrikus hosszegységek vannak rajta. Legalábbis azon a felén. A másik felén meg gondolom angolszász egységek.
2017. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]

A számok centimétert jelölnek, és minden centiméterben 10 milliméter van. 5 milliméterenként kicsit hosszabbak a vonalkák, hogy könnyebb legyen leszámolni őket.

2017. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!