Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért égnek ki havonta a...

Miért égnek ki havonta a villanyégők a lakásban?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 12. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

A halogének sajnos hamar kiégnek akár márkás akár no name kínai vacak teljesen mindegy, én is azt vettem észre hogy a halogén normál izzók 2-3 hónapnál tovább nem bírják.

Régről maradt meg nekünk régi szénszálas izzó, többnyire azokat használjuk ott ahol sűrűbben kapcsoljuk fel,le a világítást. A halogének ahogyan én észrevettem nem szeretik a folytonos fel,le kapcsolást, sokkal tartósabbak amikor egyszer felkapcsolod estefelé, és addig használod ameddig le nem fekszel, kb, így jóval tovább bírja. Én ezért veszek apránként LED izzókat azok tartósak, de nem is olyan olcsóak, viszont ha kiszámolod hogy éves szinte halogénre mennyit költesz egy helyiségre, és a ledes izzód meddig bírja szerintem észreveszed hogy nem hülyeség belefektetni. Én is apránként vettem izzókat, havonta 1-2 darabot, és most hogy már sok helyen az van, nem is kell annyit cserélnem.

2017. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen bírják a hirtelen hősokkot.

A szálnak hideg állapotban sokkal kisebb az ellenállása ezért jóval nagyobb áramot vesz fel.

Az üzemi hőmérsékletet tizedmásodpercek alatt felveszi ami a hőtágulás miatt erős mechanikai sokkot idéz elő.

2017. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Az előttem szólókat kiegészíteném azzal, hogy a fene tudja.

Egyszerre vásároltam 2 db azonos típusú 40w-os halogén izzót. Az egyik nem egészen 1 hónapot bírt ki, miután kicseréltem a másikkal, az másfél évig szolgált teljesen azonos használat mellett. Meg kell jegyeznem, hogy a 230V nálunk leginkább 240V a transzformátor közelsége miatt.

Azt hiszem, hogy a gyártási fegyelemtől nagyon függ az izzók élettartama.

2017. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a kapu előtt 17 éve van ugyanaz a Tungsram izzó, és tökéletesen világít. Igaz, nem sokszor ég. De vettem olyan LED izzót, amit két hét után kiégett, Szerencsére kicserélték.
2017. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 1. igen régről maradhatott neked szénszálas izzólámpád. Nagyjából az 1920-es évektől szinte már csak wolframszálas izólámpát gyártottak, élettartam, fény stb. okok miatt. Ehhez adalékként ld. Tungsram (1904) neve (gyengébbek kedvéért tungsten a wolfram angol és gyakran használt tudományos neve) is ezt mutatja.
2017. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5. válaszadóként, hogy hasznos is legyek. Érdemes megnézni a kapcsolók és a kötések állapotát. Egy hibás kötés is tud ilyet okozni. Ennek fizikai magyarázatát még nem teljesen értem, de a tapasztalataim szerint ez is lehet az egyik ok. A másik oka lehet az említésre sem méltó minőség. Sajnos a ma kapható izzók nagy része szemét. Még a névleges feszültséget sem bírja, a szabványban szereplő tűrésmező felső részén meg egyáltalán nem képes tartósan üzemelni. Ha a kapcsolókat, kötéseket végignézte esetleg végigmérte egy jó villanyszerelő és a jelenség továbbra is fenáll érdemes jobb minőségű, kevésbé gagyi izzót venni.
2017. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hasznos amit hozzátettél, ugyanis a létezik egy úgynevezett kapcsolási feszültségtüske, ami annál nagyobb, minél rosszabb állapotban vannak a kapcsoló érintkezői. Az idő előre haladtával az érintkezők oxidálódnak, és a használattól be is éghetnek, ami természetes jelenség. Az izzószál nem igazán tolerálja ezt, és még alapból sem tartósak, mivel pár éve a hálózat alapfeszültségét megemelték 220V-ról 230V-ra. Ez arra az időszakra esett, amikor már az izzólámpa kultusz lecsengőben volt,és szerintem már nem igazán foglalkoztak a minőséggel, fejlesztéssel. Azért az már elég durva, hogy volt olyan, hogy a trafó közelében 243V-ot mértünk. Ott is pattogtak naponta az izzólámpák.
2017. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a tavalyi évben nem cseréltem izzót (idén se). És van néhány halogén, pár wolfram, ami még nem égett ki, és van ledes is.


Megjegyzem, volt egy csillárom, amiben úgy 2 havonta cserélgettem az izzókat, míg meg nem untam. Szétszedtem az egészet, új huzalok, néhány új foglalat és mind megtisztítva. A kötéseket ellenőriztem (újrakötöttem) az első fali csomópontig. Ennek két éve. Azóta nem cseréltem benne izzót.


A mai égők minősége valóban folyamatosan romlik. De a használóik legalább annyira hibásak a sűrű cserében.

2017. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Az energiatakarékos égők évekig működnek huzamos használat mellett is (azokat az állandó le-fel kapcsolgatás teszi hamarabb tönkre).
2017. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
3-asnak,és 4esnek igaza van. Ez nagyon különböző (beleértve a négy otthon használatos fényforrástípust: a hagyományos izzót,a halogén izzót,a kompakt féncsövet,és a led fényforrást). Az élettartamuk még azonos márka azonos modellje esetén is nagyon különbözhet. Például kb. 10éve volt olyan,hogy egy hagyományos izzó 3nap(!), után kiégett. Viszont 17éve élünk ebben a lakásban,ezalatt az erkélyen(igaz,ott nem sokszor használjuk),és a hűtőben(ezt viszont naponta többször is nyitogatjuk) nem kellett egyszer se cserélni. Halogén nekünk csak a wcben és egy olvasólámpában van,kb. 1.5éve és még működnek. Kompakt fénycsőből nálunk 3db van a nappali egyik lámpájában kb. 5éve, még teljes fényerővel,tökéletesen világítanak. Igaz,ezt a lámpát hosszan égetjük,de nem sokat kapcsolgatjuk. A lakás többi fényforrása ledes,az elsőket úgy 4éve vettük,összesen kb. 15darab van belőle. De ezekből is volt 2db,ami hamar tönkrement: egyik kb. 3,hónap után,a másik kb. fél év után. De ezek még a garancia időn belül vannak. A többi led szerencsére jól bírja. Összegezve: nagyon változó ez
2020. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!