Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lett azokkal a találmányokk...

Mi lett azokkal a találmányokkal, amikről több régi újság is megemlékezik?

Figyelt kérdés

Több újság, könyvecske is ír róluk, de semmi nyomukat nem találom. pl:


"1907: Fowler I.B. amerikai gépészmérnök az Amerikából érkezett hírek szerint oly telefon készüléket talált fel, melyen át meg is láthatjuk annak az arcát, akivel beszélünk. . Készülékét a feltaláló photofon-nak nevezte el s már 1878 óta fáradozott kidolgozásán, de csak most 1906-ban ért célt. "


vagy "A berlini Busch-cirkuszban egy Ireland nevű angol feltalált és készített gépembert mutogat, mely tud írni és kerékpározni."


vagy: A Tolnai világlapjának 1903-as száma is beszámolt egy találmányról, amit „Fénykép táviratozásnak” neveztek el, mellyel képet is lehet küldeni, akárcsak a mostani mobiltelefonokkal.Már 1856-ban az olasz fizikus Caselli feltalált egy szerkezetet, amelyet pantelegráfnak nevezett, és amellyel sikerült kék alapon, fehér rajzokat előállítani tetszés szerinti távolságból.


Több ilyen is van, de csak ezt a hármat említem. Ezek hoaxok voltak, kacsa hírek, vagy tényleg volt valamilyük, de végül nem lett sorozatgyártás?



#telefon #robot #találmány #képküldő #múlt század találmány
2017. ápr. 15. 12:27
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:

A múlt száadban is voltak kamu, vagy csak jól hangzó "találmányok" mint napjainkban.

Ugyan nem keresgéltem órákat, de pld a képátvitellel kapcsolatban az 1920-as években voltak az első működőképes megoldások. ( szóval had legyek szkeptikus)

2017. ápr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Busch cirkusz dologban lehetett valami, de többet nem találtam:

[link]

A felirat: Ember vagy gép? Csoda a Busch Cirkuszban


A pantelgráf létezett:

[link]

2017. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, legalább ezt megtaláltad én még ezt sem.

Hm vajon mi lehetett végül az "embergéppel"?

Elkallódott, ráuntak, tönkrement?

2017. ápr. 16. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

ezek közül valamelyik, vagy több is.


de egyébként csodákat tudtak csinálni:


ez 200 éves:

https://www.youtube.com/watch?v=i5zYK9FxORI


ez 240:

https://www.youtube.com/watch?v=bY_wfKVjuJM


max. 40 karakterből álló tetszőleges szöveget leír lúdtollal, amint rendszeresen tintába merít (és leráz, hogy ne pacázzon) és mindeközben a feje és a szemei követik a toll mozgását.

2017. ápr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
.
2017. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!