Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a 6 osztályos gimnázium?

Mi az a 6 osztályos gimnázium?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani róla pár dolgot, mégis hogy működik, mitől más mint a rendes általános iskola, meg ilyesmi?

2017. ápr. 19. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Most akkor gimnázium vagy általános iskola?
2017. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 6-osztályos az olyan, hogy nem 8. után, hanem 6. után mész gimnáziumba, én úgy hallottam, hogy a gimnáziumos 7. meg 8. osztály nehezebb, mint egy általános iskolai 7. meg 8. Szóval mintha általános iskola utolsó két éve helyett is már gimnáziumba járnál, már gimnáziumi szinten tanulod abban a két évben is a tananyagot. Amúgy én nem tudom, nem ismerem ezeket.
2017. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Márminthogy nem csak 8.-ban, hanem 4.-ben is lehet már felvételizni gimnáziumba; van olyan gimi, ahol van lehetőség már 5.osztálytól is tanulni -ha felvesznek-; meg van olyan is, aki 7.-ben megy át gimnáziumba, és van, akinek az első gimnáziumi éve a 9. osztály , a 9.évfolyam
2017. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 osztályosba jártam.

Hasonló a rendes 4 osztályoshoz, csak ugye a 7. és 8. osztályt is már a gimnáziumban végzed el.

Van előnye is, de hátránya is.

Előnye például, hogy jobban összeszokik az osztály, a beilleszkedés is könnyebb szerintem ilyen korban.

Hátránya, hogy sok eltérő iskolából jönnek és ugye így mindent az alapoktól kell kezdeni. Én pl. egy elég erős általánosból mentem és 7. osztályban így nem is kellett tanulnom szinte és ötös voltam mindenből.


A tantárgyakból nekem csak a történelem volt úgy, hogy a 9-es anyaggal kezdtük 7-8-ba, majd 9-be a 10-es anyaggal folytattuk. A többi tantárgyból ugyanúgy a 7-es, 8-os anyagot vettük.

2017. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!