Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért él az a tévhit, hogy a...

Miért él az a tévhit, hogy a kövéremberek erősek?

Figyelt kérdés

Nem a kövéreket akarom sértegetni,pusztán arra célzok,hogy sokan tévesen azt hiszik,hogy aki el van hízva,az erős.

Igaz,hogy az erőemelőknek általában nagy a testzsír-százaléka,de nekik elég nagy izomtömege is van.


Például:

Jó erőben van. = Kövér

Szóval értitek mire gondolok.



2017. ápr. 20. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszi senki azt. a mondás csak udvarias jelzés mikor sértő lenne azt mondani hogy de kövér vagy he'
2017. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A példádban említett azért, mert nem mindenki meri kimondani amit gondol arról, akit érint. Ha mással beszél így, akkor pedig esetleg finom vagy szarkasztikus akar lenni.

Én sem vagyok kövér, csak erős a csontozatom... ;)


Amúgy arányában egy kövér emberen, ha pl. irodai dolgozókat hasonlítunk össze, több izom lesz, mert a nagy testet nagyobb energia mozgatni. Egyértelműen nem egy sportolóhoz képest...

Másrészről meg az nem feltétlen látszik valakin, hogy csak dagadt, vagy esetleg erős is (mint az erőemelők pl.) Itt meg nem a szétfolyt ágyonülő pacákra kell gondolni, hanem a járásképes példányokra.

2017. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Valamivel tényleg erősebbek, mivel plusz terhet cipelnek, plusz izomkifejtés.
2017. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát én spec tutira erősebb voltam még mínusz 20 kilóval, amíg kerékpár-versenyeztem anno.

De láttam én már bivalyerős inas "csont-bőr" embert is, meg olyat is, aki a ceruzaemelésbe beleizzadt.

Nem testsúly kérdés ez, hanem némi örökletes rész és sok testgyakorlás, ami nem feltétlenül konditerem, hanem pl. kemény fizikai meló.

A kövérebbeknél a plusz hurcolt súly a lábizmoknak adhat plusz erőt, mert hát csak kell hurcolni a kilókat. De xart sem ér, ha azok a plusz kilók elfogják a teljesítményt.

2017. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki normálisan tud mozogni, annak az alsó teste erősebb egy ÁTLAG emberénél.
2017. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is vegyük hozzá, hogy például az ütéserősség elsősorban a tömegtől függ, és ha valaki mondjuk enyhén elhízott, az ettől függetlenül jóval nagyobbat tud ütni, ha jó technikával csinálja mint egy nála 20 kilóval könnyebb ember a tömegkülönbség miatt.
2017. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!