Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Paralelogramma képleteit?

Paralelogramma képleteit?

Figyelt kérdés

Adott: a 3cm b 5cm, terület 12cm^2.

Mi a képlete a magasság kiszámolásának (mind a kéttő magasságvonalé). És miéért kér 2 magasságvonalat, nem ugyan akkorák? Meg az átlói is kénének.



2017. ápr. 29. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem ugyanakkorák.


Hányadikos vagy?

2017. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De-de, a feladat szerint kettő kell :) [link]

(h=magasságvonal, csak németül tanulok)

Ott az Paralelogrammánál a b feladat

2017. ápr. 29. 22:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja hogy nem ugyan akkorák, máshol láttam a vesszőt bocs.
2017. ápr. 29. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt tudjuk, hogy T=a*m(a)=b*m(b), ahol m(a) az a oldalra, m(b) a b oldalra merőleges magasság.


Az átlók hosszához koszinusztétel kell, tanultál már olyat?

2017. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobban belegondolva nem kell; rajzolsz egy derékszögű háromszöget a paralelogrammán kívülre a következő módon:



__

/ /|

----


(Elég béna lett, de szerintem érted, hogy értem.)


Ebben a külső derékszögű háromszögben ismersz két oldalhosszt; az átfogó hossza a paralelogramma oldala, függőleges befogója a paralelogramma magasságának felel meg, így a másik befogó hossza Pitagorasz tételével kiszámolható. Ha ez megvan, akkor az átló behúzásával egy másik derékszögű háromszöget kapsz, ahol az átló lesz az átfogó, függőleges befogója a paralelogramma magassága, másik befogója a paralelogramma másik oldala (ami az előbb nem átfogó volt) + az előbb kiszámolt befogóhossz. Erre is felírhatod Pitagorasz tételét, amivel kijön az átló hossza.


A másik átlóhoz ugyanígy egy derékszögű háromszöget kell gyártani.

2017. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. máj. 10. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!