Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ennek a kísérletnek mi a...

Ennek a kísérletnek mi a magyarázata? Többi lent

Figyelt kérdés
Hétköznapi nyelven, hogy 12-13 éves gyerekek megértsék, valaki meg tudná nekem fogalmazni nagyjából ennek a kísérletnek a magyarázatát? https://www.youtube.com/watch?v=pwNFnOx5iEg

2017. máj. 1. 17:12
 1/2 dq ***** válasza:

Te nem tudod? Mert én nem nagyon.. (Soha nem láttam még 12-13 éves gyereket, meg már azt is elfelejtettem hogy milyen formában szokás ezeket a jelenségeket említeni)


- - - -


Amikor a poharat ráhelyezi felülről, akkor a pohárban több száz fokos levegő kerül (hiszen az száll fölfele).


Amikor a gyufa elalszik, akkor ez a levegő nagyon gyorsan lehűl. (Sokezerszer gyorsabban hűl a levegő, mint mondjuk a víz)


A zárt térben levő lehűlő levegő összemenne, ezért a zárt tér falát egy bizonyos erejű szívóhatás éri ((hozzá lehet tenni hogy ennek a szívóhatának az ereje megegyezik 10 km magas levegőoszlop súlyával, hiszen az okozza, de lehet hogy ilyesmiről nincs szó természetismereten)), és felszívja a vizet.


((ugyanez a szívó jelenség figyelhető meg pl amikor a hűtőajtót becsukás után egy rövid ideig nehéz kinyitni; de a PET palack oldalát is látványosan behorpasztja. Ha szerencséd van, akkor már tudják korábbról hogy a lehűlő levegő szív, és elég erre a tényre csak hivatkoznod))


((a szereplő számok kamuk persze))


- - - -


Próbálkozhat más is válasszal, én nem vagyok jó magyarázó, + fogalmam sincsen hogy miről milyen kép él a fejükben :/

2017. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2017. máj. 2. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!