Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy átlagos...

Szerintetek egy átlagos emberi elme meddig tud megjegyezni és visszaadni random számokat?

Figyelt kérdés

1 napi tanulás-, 1 heti tanulás-, 1 évi tanulás után ?

Feltételezem exponenciálisan csökken az újonnan megtanult számjegyek száma. Az energia túlnyomó része pedig a megtanultak gondozására fordítódik egy kritikus idő után...

De mégis, mit gondoltok, meddig lennézek képesek megtanulni a pí számot? ( ha ez lenne a munkátok egy évig )



2017. máj. 2. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó feltett kérdésedre a válasz: én szerintem úgy 30-ig tudnám megtanulni, utána nagy rá az esély hogy főbelőném magam, ha ezt kellene csinálnom egy évig.
2017. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Külön tanulás nélkül 7+-2.

Ha megfizetnék, akkor beszállnék a kísérletbe.

2017. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Az átlagember néhány nap után feladná.
2017. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az átlagember igen. Csakhogy az agy nem olyan, mint egy akkumulátor. Vagy ha ahhoz akarjuk hasonlítani, olyan akkumulátor, amely állandóan feszültségre van kötve (hiszen eszel, tehát táplálod aza agyad, különben meghalsz).

Az emberi elme módszeresen bizonyára nem tud bármilyen hosszú számsort megjegyezni, de az élet során véletlenszerűen bármelyik számjegyet képes visszaadni. És ezt nem te vezérled, hanem a körülötted történő események. Az agy ugyanis asszociatív tároló, azaz egyes emlékképek bizonyos hatásokra jönnek elő, másképp nem. És ha a hatás van, az emlék előjön.

Az emberek különböző képességűek, egyesek speciális esetben pár száz jegyét a pinek biztosan meg képesek jegyezni, és visszamondani. Ez sok mindentől, így képességtől és technikától függ.

Egy évig látszólag lehet tanulni, attól függ ki ellenőrzi. Valóságban az agy nem bírja a monotóniát, ingerre van szüksége, ezért az emberek többsége ösztönösen csinálni fog egyebet is. A többi meg meghal.

2017. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Akiket így érdekel a pi, azok nem átlagemberek:

Matematikusok, de ők inkább megtanulják a képletet, és megtanulnak gyorsan számolni, hogy akkor számolják ki a jegyeket, amikor lekérdezed. Tehát csalnak.

Autisták, nekik nem probléma a monotonitás. Persze csak annak, akik a számokra álltak rá.

Szám-szín, és hasonló típusú szinesztéták, nekik a pi nem unalmas, hanem tele van izgalmas színkombinációkkal, bonyolultabb esetekben tájképekkel. Nem átlagemberek ebből a szempontból, mert könnyebben meg is jegyzik.

2017. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gallits Gábor Csaba válasza:
100%
Én már tanulom egy ideje,eddig a 100. számjegyig jegyeztem meg,mert én mindig egy számpárra bontom a pi számjegyeit,mert nekem így könnyebb megtanulni és mindig tízesével tanulom meg,így a pi első 20 szám a 3 egész után 1415-9265-3589-7932-3846,de tudom tovább is és erre büszke is vagyok :-).
2018. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!