Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A homokot mivel lehetne...

Piriiiii kérdése:

A homokot mivel lehetne tartósítani?

Figyelt kérdés

Homokkal dolgozom, abból csinálok formákat. De szeretném stabillá tenni, milyen anyagot használjak, hogy ne dőljön össze az első szélfuvallattól? Sokan sokfélét mondtak, viaszt, gipszet, cementet, mindenfélét, de egyiket se érzem tökéletesnek, max a gipszet, de az meg túl gyorsan megköt. Valami olyan anyagra gondolok, ami nem változtat a homokon. Szinte, mint a víz, csak annyit változtat, hogy jobban összeáll a homok. Csak az meg ugye kiszárad utána, rövid ideig tartja a formát, megszárad és szétreped.

Valaki tudna segíteni?


2017. máj. 4. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

vizüveg

lakk

ragasztó

2017. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha vízállónak nem kell lennie, csak szárazon tartósnak, akkor a legjobb a sör.

Mondhatnék cukros vizet is, csak akkor nem fog látszani a szobor a daraszaktól-méhektől. :)

2017. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem kell vízállónak lennie. De most nem vagyok biztos benne, hogy csak szivatsz-e, vagy a sör valóban ilyen sokoldalú-e.

Illetve, a sör miben különbözik a sörtől? Ugyanúgy ki fog szikkadni és megreped, szétesik, nem?

2017. máj. 4. 13:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat.
2017. máj. 4. 13:51
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

"Nem kell vízállónak lennie."

Akkor jó a sör.

"De most nem vagyok biztos benne, hogy csak szivatsz-e, vagy a sör valóban ilyen sokoldalú-e."

Nem kell ehhez sokoldalúság, az kell, hogy kötni tudó szárazanyag maradjon vissza a víztartalom kiszáradása után. Erre a sör jó, mert van szép cukor-, keményítő- és fehérjetartalma is, ami szálas kötőanyagként visszamarad a homokszemek közt.

"Illetve, a sör miben különbözik a sörtől?"

Hát, én nem vagyok nagy sörivó, de aki az, az állítja, hogy sör és sör közt ég és föld a különbség. :D

Amúgy mit akartál kérdezni, sör és víz?


Egyébként #1 válaszai is jók, csak egyrészt drága, másrészt kötésidők és viszkozitások problémái miatt a várkészítés technológiájába beleszólnak.


Ja, fontos, tudományos teljességű tesztek eredménye szerint az ideális folyadéktartalom építés közben 1%.

Sajnos nem tudom, hogy m/m vagy v/v. Ki kell próbálni.


Illetve, a sör miben különbözik a sörtől? Ugyanúgy ki fog szikkadni és megreped, szétesik, nem?

2017. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Neked öntészeti formázóhomok kell. Lehet készen kapni több félét. Ha olyant akarsz amit újra lehet használni, akkor a vízüveg felejtős. Az egyik barátom szoboröntő, onnan van infóm. A legtöbbet a sima enyhén agyagos homokot használják.Használat előtt átrostálják, vízzel megnedvesítik, összekeverik és ennyi. Az agyag, és a homok szemszerkezete miatt összeáll, ha bedöngölik, és száradás után is úgy marad. Az öntés után csak egy égett kéregnyi megy tönkre, ami az öntvénnyel közvetlenül érintkezik.A legutóbb láttam nála valami fekete olajos tapintású agyagszerű masszát, most az érmekhez, azt használja, németből rendelte, speciális formázó, selejtes forma kizárva. Ez is sokszor használható.
2017. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, sör és víz a kérdés alanyai.

Bamba vagyok.

Egyébként köszönöm a kimerítő választ, ki fogom próbálni.

2017. máj. 4. 15:10
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, azt ismerem, mivel pont szobrásznak tanulok, de az teljesen más anyagú, mint amit én szeretnék, az inkább földszerű.

Illetve szerintem az is ki tud száradni.

2017. máj. 4. 15:12
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

"valami fekete olajos tapintású agyagszerű masszát"

Nem fekecs?

Grafitos cucc, formaleválasztásra.

2017. máj. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hú, ez jól hangzik. Nekem mindenképp egy tutibiztos dolog kell, amiről nem fog menet közben kiderülni, hogy mégsem jó.

Csak erről az anyagról, a fekecsről keveset találtam a neten, de majd utánajárok.

2017. máj. 5. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!