Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Távcsőben kérnék segítséget?

Távcsőben kérnék segítséget?

Figyelt kérdés
A Skywatcher 150/1200 vagy a Sw 200/1000 jobb bolygók vizsgálatára?

2017. máj. 25. 21:29
 1/10 Gábor t ***** válasza:

Szia. 200/1000-em van, szerintem jobb lehet a 150/1200.

A bolygók nagyon fényesek . Nem hiszem hogy szükséges a nagyobb fényerő, de a nagyobb felbontás az nem rossz dolog. Szerintem az 1200 hosszú jobb lehet .Az enyémtől nem vagyok elájulva.

2017. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bolygókra nem a fényerős távcsövek a jobbak. Sokat számít a nagyítás. Viszont a tükrös (Newton) távcsövek képe sokkal lágyabb mint egy lencsésé. Bolygóra azok jobbak. Kontrasztosabbak. Mi lenne a fő terület? Az 5 bolygó? (Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz érdemben csak ezeket tudod jól megfigyelni...) Ha nem vagy annyira fanatikus, akkor szerintem jobban járnál a 200/1000 rel. Fényerősebb a 150 nél ami mély-ég esetén rengeteget számít. Jó galaxis megfigyelő, jó nyilt és gömbhalmazokra is, ahogy kettősözni vagy változózni is lehet vele. Fontos, hogy a lencsésekkel ellentétben igényel némi karbantartást (jusztírozás) Holdra is jók, napmegfigyelésre is a megfelelő szűrővel. Ha netán fotózni akarsz idővel sokkal alkalmasabb rá mint a másik.
2017. máj. 26. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát elsősorban a bolygók, csillagok megfigyelésére használnám :)
2017. máj. 26. 07:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk most teljesen elkeseredtem, mert már megrendeltem a 200/1000-ret és az első válaszoló most írja hogy a 150/1200 jobb lett volna bolygókhoz :(
2017. máj. 26. 07:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom a 150/1200 esetében newton távcsőre vagy a lencsés távcsőre gondoltál. Mindenesetre a 200/1000-es newton mindkettőnél több részletet megmutat a bolygókból. A 150/1200 refraktor nagyon szinez. A 200/1000 newton a nagyobb átmérője miatt mindkettőnél több részletet megmutat a bolygókból (ha jó a nyugodtság).


-- makszutov.hu

2017. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hú köszi szépen :D Ez megnyugtatott. Egyébként (egész pontosan, hiszen kimásoltam) "200/1000 SkyWatcher Newton EQ5 mechanikán" ilyen távcsövet vettem :D
2017. máj. 26. 08:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem bánod meg! Az egy kellően jó cső! Ahogy az eq5 is!
2017. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gábor t ***** válasza:
Szia. El keseredve azért ne legyél mert amit rendeltél egy nagyon szép dolog. Én imádom amit mutat, és ahogy ki néz, csak azért írtam , hogy nem ájultam el tőle , mert tényleg többre számítottam. De hát ezek csak amatőr csillagászati csővek. Ha óra gépet (bármiet) még nem vettél hozzá, azt minden képen potóld. És gondolj a jusztírozásra is. Két okulárt és egy kétszerezőt kapsz hozzá elvileg a nyujtó jó az okulárok szarok bolygora nekem nagyon be vált a" Wide Angle Plössl (Planetary II)" Mielött okulárt rendelsz olvas utánna, hogy, alkalmas e F5-höz. Sok sikert , és kellemes észlelést. A jupiter még látszik,Este 10-től fent van, A szaturnusz mostanában kezdi el mutatni magát ,ahoz tovább fent kell maradni. A "stellarium" programot tölcsed le, sokat fog segíteni.
2017. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Leírná valaki amúgy részletesen, hogy kell JUSZTÍROZNI? :D Azt írják mindenhol, hogy nagyon fontos de én elég kezdő vagyok ahhoz, hogy ezt ne tudjam xd
2017. máj. 27. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Csillagváros fórum! Mindent minden témában megtalálsz!!!! Mindenképp regelj be! Ez is ott lesz szakszerűen!
2017. máj. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!