Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az egyik raktárban 24 t...

Az egyik raktárban 24 t kukoricát tárolnak azonos magasságú rétegben, egyenletesen szétterítve. Has. össze a 2 raktárban levő kukorica által kifejtett nyomóerőt és nyomást!?

Figyelt kérdés

a) a 24 t kukorica .... nyomóerőt fejt ki a padlózatra,mint a 18 t kukorica.

b)a 24 t kukorica .... nyomást fejt ki a padlózatra,mint a 18 t kukorica.


2010. máj. 17. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

nagyobb

nagyobb


mivel az erő F = m*g, nagyobb m nagyobb F, g meg állandó =9,81 vagy 10)

mivel nyomás: p = F/A, A = áll és F nagyobb, ezért p is nagyobb

2010. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első könnyű, első válaszoló leírta.


Másodikat kiszámolhatod képletből, de az túlbonyolítás.


Józan paraszti ész: A nyomás mit ad meg? Azt, hogy adott felületre mekkora nyomóerő hat...

Mindkét raktárban ugyanolyan magas rétegben van a kukorica. Tehát ha kiválasztasz mindkét raktárban mondjuk egy négyzetméternyi területet akkor melyik felett lesz több kukorica?


(Ha így sem érted, sajnálom... majd úgyis jön valaki, aki megmondja)

2010. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok, a tárójeles olyan lesajnálóan/"nagyképűen" hangzik, de nem úgy értettem :) ... szóval ha nem érted nem feltétlen te vagy tök hülye, hanem én mondtam el rosszul, erre írtam, hogy sajnálom ha nem érted :)


De a választ akkor se írom le, szeretném, ha kicsit gondolkoznál, mert ez tipikusan olyan példa amiből meg lehet érteni mi a különbség a nyomóerő és nyomás között.

2010. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
megértettem.(: köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 17. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!