Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a 'world citizen' vagy...

Mi az a 'world citizen' vagy más néven 'global citizen'?

Figyelt kérdés
Angolra kellene! Előre is köszi!

#házi feladat #angol #Worldcitizen #globalcitizen
2017. jún. 18. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
magyarul világpolgár
2017. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mármint,utána kellett nézni de nem igazán értettem meg.Ha valaki tudna írni egy érthetőbb magyarázatot azt megköszönném! :)
2017. jún. 18. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Stockholmban született. Rómában és Londonban nőtt fel, egyetemre Los Angelesben járt. Feleségét Tokióban ismerte meg, a gyerekeiket francia nevelőnő neveli. Kettős állampolgár, de még 3-4 másik országban is van egy-egy lakása.

Szóval, ahogy az első írta, modern magyar nevén világpolgár. Hagyományosabb megnevezéssel: sehonnai.

2017. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kozmopolita, gyökértelen, hazátlan.

Kb. a hazafi, patrióta ellentéte.

2017. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A világpolgár nagyjából tényleg az, amit leírtak. Mindössze egyetlen apró észrevételt kell még tenni. Annak az embernek, akinek nem egyetlen állampolgársága van, nem az ellentéte, a "sehonnani" és hasonlóan nem ellentéte a "hazátlan".


Itt olyan fogalommal állunk szemben, amelynek jelentését sokan bár érteni vélik, sőt, jól magyarázzák is, egy fontos elemet mégis kihagynak, ezért valójában egyáltalán nem értik.


Hogy egy profán hasonlattal éljek, ha szeretem az almát, vajon szerethetem-e a körtét is? Vagy ha szeretem a szőkéket, akkor nem szerethetem a barnákat?

2017. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!