Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani olyan...

Veszett Farkas kérdése:

Tudnátok ajánlani olyan könyvet, ami tömören, de teljes körűen tartalmazza az ókor történetét?

Figyelt kérdés
Olyan is jó, ami az őskorral is foglalkozik.

2017. aug. 7. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem.
2017. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ez teljes körűen feldolgozza az egész korszakot, viszont tömörnek egyáltalán nem mondanám.

[link]

2017. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Valamiből engedned kell, vagy több időt szánsz rá, vagy kevesebbet tudsz meg. Az ókor nem egy muffin recept ember!
2017. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyet nem. Témakörönként kell külön-külön könyveket megvenned. Pl. a fentebb belinkelt görög-római történelem egy résztéma az ókor történetén belül, bár az a könyv messze nem teljes körű... (bár egy laikus számára bizonyára megfelelő mennyiségű információt tartalmaz a görög és római ókorról).
2017. aug. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

" a fentebb belinkelt görög-római történelem egy résztéma az ókor történetén belül, bár az a könyv messze nem teljes körű."


Egyetemi tankönyv. Nekem elhiheted, hogy elég részletes ismeretek tartalmaz a korszakról. Ez a messze nem teljes körű jelző kicsit erős volt rá. De ehhez el kéne olvasni.

2017. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A két előzménye (tudniillik volt egy külön könyv a görög és a római történelemről is, egyenként olyan terjedelemben, mint ez az összevont) volt a kezemben, főleg a római történelem. Én úgy tudom, hogy a két könyvet azért rakták össze (és rövidítették le), hogy a BA-s hallgatók egy félév alatt meg tudják emészteni. Erre értettem, hogy nem teljes körű.
2017. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 9. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit későn, de:

Világtörténet. Főszerkesztő: Salamon Konrád

Az emberi egyedfejlődéssel kezdi, bőségesen ír a mezopotámiai és indiai ókorról is, nem olyan "egyetemes történelem", ami kizárólag Európa történetét tartalmazza.

2021. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!