Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy olyan agyterületünk...

Van egy olyan agyterületünk ami virtuális képalkotásért felelős?

Figyelt kérdés

A minap mikor reggel felébredtem érdekes dologra lettem figyelmes. Ahogy többször is visszaaludtam majd újra felébredtem és álmodtam is rövideket. Ugye bár mivel csak pár percekre aludtam vissza ebben az esetben általában félálomban tudatában vagyunk annak hogy álmodunk és ez a fajta álom élmény nem olyan mint a mély alvás ahol egy teljes világot jelenít meg körénk. Hanem ebben az esetben van hogy gondolatok, egyszerű elképzelt dolgok öltenek alakot pár másodperc erejéig. Látunk valamit, van hogy pont mi is akartuk elképzelni és sokkal valósabban és teljesen jelenik meg az elménkben mint ahogy arra ébren lehetőségünk nyílna. És ez a lényeg amire ki akarok lyukadni. Ma reggel megfigyeltem ezt a jelenséget. Ahogy még fél álomban voltam elképzeltem egy dolgok és gondoltam rá, tudtam hogy én képzeltem e. Szinte ott volt magam előtt, mintha csak láttam volna. Viszont ahogy kezdtem egyre inkább az ébrenlét állapotába kerülni nem voltam abban a minőségében látni és elképzelni. Úgy gondolom hogy ez annak tudható be hogy alváskor bizonyos agyterületek aktiválódnak, melyek lehetőséget kínálnak egy adott gondolat képileg sokkal részletesebb és valóságosabb megalkotására, elképzelésére. Viszont amikor az ember felébred ezek az agyterületek kikapcsolnak. Érdekes hogy a két tudati állapot közötti képesség határai az elképelt dolgok részletességének mennyire drasztikusan különböző.

Ugye bár ez egy olyan dolog ami tudatosan nem vagyunk képesek ébren előidézni. Az a képzelési képesség amire úgy általában képesek vagyunk nem sok. Viszont amikor hallucinálnak az emberek akkor ez az agyterület még is csak aktiválódik nem? Valahogy akkor ezt még is csak be lehet kapcsolni nem? Ha igen akkor nem lenne szükségünk illusztrációkat készíteni egy áltatunk elképzelt dologhoz mivel instant képesek lennénk látni azt.


2017. aug. 12. 06:40
 1/1 anonim válasza:

Igen az agy ilyenkor aktiválja a vizuális dolgokért felelős agysejteket

Amugy írhatnad rövidebben is mert szerintem az emberek 90% -a bealszik ezen

2017. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!