Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Doktoranduszok, hány hónap...

Doktoranduszok, hány hónap alatt hoztátok össze az értekezés végleges formáját?

Figyelt kérdés

Elsősorban jogászok vagy más társadalomtudományi, gazdaságtudományi témából doktoráltak válaszát várnám, de mindenkinek örülök (hátha vannak itt más doktoranduszok is).


Az van, hogy már rengeteg anyagot gyűjtöttem, átgyúrtam, megvan a vezérfonal, a tartalom összeállt, szétszórtan vannak írásaim a különféle címek alá, szóval van anyag, lassan már több, mint kellene, csak neki kellene állnom a végleges formábanöntésnek, és ettől nagyon parázok.


Volt aki azt mondta, elég volt neki 2 hónap egy 200 oldalas disszertációhoz amit utána vitt lektoráltatni és korrektúrára, volt olyan, aki szerint fél év kellett a szöveghez.


Nagyon jó lenne most már befejezni, és nem nagyon van, akivel erről beszélhetnék a környezetemben (külföldön írom külsősként) minden értékelhető választ köszönök!



2017. szept. 3. 04:55
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
100 oldalnál ne legyen több. Gondolj arra is akinek majd olvasnia kell. :)
2017. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100 oldal? Azt el sem fogadják. Nekem a jogi kari szakdolgozatom több volt, mint 100 oldal...
2017. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az tudja hamar megcsinálni, aki láncszerűen publikált cikkeket, azokat egymás mellé teszi, összegyúrja stb. A 2 hónap irreálisan kevés, hacsak nem olyan írta, aki nem dolgozik, és kb. 150 oldal, szóval kis füzet:-). Azonban ne feledd, hogy előléptetésnél, habilitációnál, DSc-nél igen is számít, hogy milyen volt a PhD értekezésed (vagyis az az alapján írt könyved). Ha jó, kellően terjedelmes, sok forráson alapul, jól lábjegyzetelt, újat mond, az nagy előny. Megjegyzik. Ha rosszat írsz, azt is. Én az értekezésből csak minimálisat publikáltam előre (illetve egy "melléktermék" kiemelésre került, és az megjelent előzetesen, de az már nem szerepelt az értekezésben). Nekem abszolutórium után kb. 5-6 hónap volt (a nulláról, tehát csak felgyűjtött anyagom volt), 350 oldal lett. (Könyv formában jóval hosszabb, mert kiegészítettem, mutatók stb.). Ahogy itt írom ezeket, jut csak eszembe: te nem D. vagy véletlenül?:-D
2017. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Láncszerűen publikált cikkeket (a PhD témából)...
2017. szept. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha külföldön vagy, akkor nem lehetsz az én D. barátom:-). De írhatsz ide, vagy privbe is, segítek, amennyire időm engedi (jogász vagy, ha jól gondolom).
2017. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!