Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kis mennyiségű fagyállótól...

Kis mennyiségű fagyállótól lehet baja az embernek?

Figyelt kérdés
2-3 cl fagyálló okoz bármilyen kátosodást vagy tünetet? Többszöri kis mennyiség is ugyanígy működik, vagy ott már nő a veszély?

2017. okt. 15. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem unod még? Tényleg inkább innád azt a fagyállót, mint hogy minden másnap felteszed itt ezt a kérdést.
2017. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Tèlen kimondottan előnyös. Van olyan marha, aki fagyállót iszik???
2017. okt. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Kis mértékben is okoz, de kis mértékű károsodást képes regenerálni a szervezet (a kis mennyiség is eltérő lehet ember és ember között). Hogy ez a regeneráció mennyire 100%-os ill. mennyire gyors, az az adott ember genetikájától, életmódjától, tápláltsági mértékétől, esetleges betegségeitől, bevitt folyadékmennyiségtől (víztől) és még sok egyébtől is függ. Tehát lehet olyan, hogy valaki már egyszeri 2-3 cl-től is visszafordíthatatlan károsodást okoz a veséjének, meg lehet olyan is aki napi fél decit megiszogat és egy darabig bármiféle komolyabb probléma nélkül is elvan vele. Előre megjósolhatatlan, legfeljebb nagyon tüzetes és alapos orvosi vizsgálatok után, de még akkor sem 100%-ra, hogy mi az a mennyiség amit még komolyabb, regenerálhatatlan károsodás nélkül elfogyaszthat belőle egy adott ember.


Egyébként mi a célod a kérdéssel? Miért érdekel, hogy egy alapvetően súlyosan mérgező, emberi fogyasztásra teljességgel alkalmatlan dologból mennyit lehet maximum fogyasztani napi szinten? Az a tuti, ha sosem iszol belőle semennyit, akkor biztosan nem lesz bajod tőle.

2017. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Amikor katona voltam, egy baleset miatt bekerültem a KK (katonai-kórház) toxikológiájára. Az ágy szomszédom egy olyan katona volt, aki már négy hónapja bent volt, mert amikor a 200l-es hordóból átfejtették a tömény fagyállót megszívta a gumislagot, és egy korty fagyállót véletlenül lenyelt. Leállt mindkét veséje, 2 hónapig úgy volt hogy meg se marad. Amikor ott voltam, éppen fehérjekúrán volt, tömték bele reggel a sajtokat, délben a rántott hal mellé le kellett nyomnia egy egész grillcsirkét,egy kinti elit étteremből hordták neki a kaját, miközben én meg fehérjediétán voltam. Heteken keresztül az egész napi kajám pár háztartási keksz volt cukrozatlan teával, miközben a fószer már hányingert kapott, ha csak megemlítettük azt hogy kaja. Én két hét alatt fogytam tíz kilót, a csávó meg két hónap alatt hízott vagy harmincat, mindezt úgy, hogy egy asztalnál ettünk. Ott megtanultam, az etilén-glikol nem gyerekjáték, a legkisebb mennyiség is végzetes lehet. Nemrég volt egy eset ami úgy vonult be a köztudatba, hogy a fagyállós-gazda. A "C"-típusú rejtett erőforrások rájártak a borára, ő meg kicsit feljavította fagyállóval. Azt hiszem el is patkolt az egyik tolvaj.
2017. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
41%

"A "C"-típusú rejtett erőforrások"

Ez nagyon jó. :D


De tényleg, honnan jön a kérdés?

Mi lesz a következő, DOT4 fékfolyadék fogyasztása?

2017. okt. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak volt az a gazda, aki a borába kevert bele, a tolvaj, aki ivott belőle, meghalt, de mások akik ugyanabból ittak, minden tünet nélkül megúszták. Ennek kapcsán olvastam azt is, hogy régen Ausztriában volt olyan borász, aki ezzel édesítette a bort. Meg elvileg más emlősökre alig veszélyes. Ezek keltették fel az érdeklődésemet.
2017. okt. 16. 19:20
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
76%

Halálos dózis felnőtt embereknél: 30-90 ml (105 ml/kg)


Az anyag szájon át beadva gyorsan reszorbeálódik, s 1-4 óra után eléri a maximális koncentrációját a vérben.

Mérgező hatása a májban és a vesében végbemenő biotranszformációján alapul, melynek különösen mérgező metabolitjai a glikol-aldehid (központi idegrendszeri depresszió), glikolsav, glioxálsav, (metabólikus acidózis) és oxálsav (tubuláris nekrózis). Lenyelés után min. 1,5

órával észlelhető a betegség, erőteljes gyomorproblémák, részegség, elcsendesedéstől a kómáig, súlyosabb esetben görcsök, légzésproblémák.



Ezt a biztonságtechnikai adatlapról vettem.

Láthatóan nem viccel a cucc. Főleg, hogy a hatás addig lappang, amíg már gyakorlatilag visszafordíthatatlan az okozott kár.


Érdekes viszont, hogy patkányra olyan magas az LD51 szintje, hogy gyakorlatilag bele kell fojtani, hogy beledögöljön.

Nem minden emlősnek azonos a metabolizmusa. Embernél az üt be, hogy a máj-vese lebontási származékai mérgezőek.

2017. okt. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Az osztrák fagyállós borhamisításhoz azért hozzátartozik az is, hogy a labancnak volt annyi esze, hogy nem a gépkocsikban használt erősen mérgező etilén-glikolt nyomták a borba, hanem a nem mérgező polipropilén-glikolt, különben az első évben lebuktak volna. A fáma szerint pedig vagy tíz éven keresztül ment a fagyállózás. A polipropilén-glikol is egy fagyálló, de elsősorban a termikus szolár rendszerekben alkalmazzák, egy esetleges hőcserélő lyukadás esetén a HMV-be kerülő fagyálló nehogy mérgezést okozzon. Úgy is hívták hogy szuper-zöld glikol, mert ha bekerült a vízrendszerbe, akkor látványosan zöldre festette. Ebből tudtuk hogy kilyukadt a hőcserélő, mert a tulaj egyből telefonált, hogy valami gáz van, mert zöld lett a víz. Egyébként kb. háromszor drágább mint a sima autós fagyálló, de gondolom nem kellet sokat a borhoz rakni hogy édesebb legyen. A fagyállós gazda esetében valóban többen ittak a nedüből, és csak egy patkolt el, de a többiek is a kórházban kötöttek ki. Most életben maradtak, de ki tudja mennyire károsodott a vese-máj. Egy legyengült alkesznál ha öt év múlva meghal, a kutya sem fogja nézni hogy élhetett volna még öt-tíz évet ha valamikor is nem iszik egy csepp fagyállót sem.
2017. okt. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
67%

#8:

Szerintem inkább sima propilén-glikolról volt ott szó.

Az az édeskés ízű, színtelen, szinte szagtalan cucc.

Ez tényleg csak iszonyat mennyiségben mérgező.

Ez az e-cigik folyadékának az egyik összetevője a glicerin mellett.


Amúgy ezt is lehet fagyállónak használni.

A repülők jégtelenítésére is általánosan használatos.

2017. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az érdekelne még, hogy ilyen toxicitásnál pl. Egyszer bevitt 2 cl ugyanazzal a hatással bír, mint két eltérő alkalommal 1-1? Vagy a regenerálódás miatt nincs ilyen?

2017. okt. 17. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!