Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "Majdnem biztos, hogy egy...

"Majdnem biztos, hogy egy számítógépes szimulációban élünk. "?

Figyelt kérdés

Nick Bostrom, az Oxford Egyetem professzora szerint Majdnem biztos, hogy egy számítógépes szimulációban élünk.


James Gates, a Marylandi Egyetem fizikusa szerint ha a szimulációs elmélet igazolható, annak a természetben is nyoma van. Gates az univerzum működését  meghatározó leptonok és kvarkok természetének tanulmányozása közben olyan reakciókat és jelenségeket figyelt meg, amik leginkább az informatikában használt hibajavító kódok működésére emlékeztetnek. Gates szerint

rendkívül valószínűtlen ilyen jellegű kódokat találni egy nem szimulált univerzumban.


A hibajavító kódokat a böngészők teljesítményének optimalizálására használják. Ugyan mi keresnivalójuk van a szuperszimmetriát és a húrelméletet vizsgáló egyenletekben? [link]


Egyértelműen következik belőle, hogy maga az univerzum egy szimuláció. Vajon milyen lehet a valóság akkor? Amit a lelkünkkel érzékelünk az ESP-k a transzcendens?


2017. okt. 16. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Majdnem biztos, hogy múlt héten ötösöm volt a lottón. ;)

Amúgy jó kis írás, csak kicsit sem tudományos.

2017. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
8%

A szimulációs elképzeléssel egyetértek, a "számítógépes" feltételezés enyhén szólva megmosolyogtató. Persze ha mindössze analógiának szánták, akkor vállalható, hiszen a mai kor embere így képes talán a legátfogóbban megérteni.


Nyilván ha az emberiség technikailag hasonló fejlődésen megy keresztül, mint a számítógépes korszakban, még nagyobb rálátásunk lehet a szimuláció jellegére, működésére.

2017. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Annyit még hozzátennék, hogy szerintem a szimulációBAN vagyunk, nem pedig mi vagyunk a szimulálTAK. Tehát könnyen lehetséges, hogy halálunk után döbbenünk rá arra, hogy mi vagyunk a szimulátorok is, és a szimulációban résztvevők is, és az egész egy érdekes "játék", érdekes projekt volt. Számomra - ahogy haladok előre az éveimben - ez a nézet az, ami egyre kiforrottabb, és képes összehozni a tudományos/vallási nézetrendszereket egységes egésszé.
2017. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Bubuka508 ***** válasza:
0%
De csak majdnem!
2017. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Szolipszizmus 2.0. Ugyanaz a válasz. Amíg semmilyen ismert jelenség nincsen, amivel különbséget tudnánk tenni a szimulációban élés és a nem szimulációban élés között, egyszerűbb feltételezni, hogy a világunk a valódi.
2017. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Wadmalac ***** válasza:
70%

1. ha nem szimuláció a világunk, akkor arra soha nem fogunk rájönni, mert mindig ott lesz a gondolat, hogy valamit nem vettünk észre, nem vehetünk észre. Perdöntő bizonyíték meg erre lehetetlen.


2. ha szimuláció a világunk, akkor az a kérdés, hogy a szimuláció futtatói engedik-e, törődnek-e vele, hogy erre rájövünk. Mert ha ők nem akarják, nem fogjuk megtalálni a bizonyítékot. Amint megtalálnánk, a szimulációt visszapörgetik a megtalálás előttre és kibugfixelik a hibát.


Vagyis a szimuláció bizonyítékának a keresgélése arra a feltételezésre alapul, hogy a szimuláció futtatóit nem érdekli, hogy mi megtudjuk-e, hogy ez egy szimuláció.


Szerintem ez egy gondolatkísérletnél többet nemigen ér meg.

2017. okt. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

"a szimuláció futtatói engedik-e, törődnek-e vele, hogy erre rájövünk"


Nem kizárt, hogy az a lényeg, hogy rájöjjünk. Ez az emberi intelligencia fejlődésének utolsó lépcsőfoka, végső célja. Vagy egyszerűen természetes következménye a fejlődésnek, amennyiben nem akarják a szimulálók feltétlenül elrejteni a szimulációra utaló jeleket "mesterségesen" (azaz: külön ezért belenyúlva).


Még annyit hozzátennék, hogy az önreflekció képessége számomra egyértelmű jele annak, hogy a tudat, vagyis az "én", kívül áll a szimuláción. A szimulációnak tartalmaznia kellene a korlátot, hogy a szimulált tudat meddig képes gondolkodni. Számomra valahogy paradoxont jelent az, hogy egy szimulált világ egyede akár csak gondolati síkon is önmagától képessé váljon a szimulációból való kilépésre. Ezt éppen a szimuláció jellege akadályozza meg.

2017. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
ez egy jellempróba dimenzió, ahol kiderül mit kezdünk magunkkal, aztán a végén vagy beengednek minket a normálisak közé vagy nem
2017. okt. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Wadmalac ***** válasza:
70%

#7: Nekem is megfordult a fejemben ,hogy a szimuláció célja talán éppen az, hogy ki tudjuk-e deríteni, hogy ez egy szimuláció.

Nos, ettől a verziótól kicsit tartok.

Ha a cél tényleg ez, akkor ha felfedezzük a hibát a mátrixban, "odafent" üdvrivalgás, pezsgőbontás, gratulációk, aztán az eredményes kísérletet ünnepélyesen lezárják.

Nekünk meg annyi.

2017. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Nekünk meg annyi..."


Nem feltétlenül! Én úgy gondolom, hogy a szimuláció intelligens résztvevői, lehetnek akár maguk a kísérletezők is. Az emberi test meg mondjuk egy interface a tudatunk (mert az azért valós) és a szimulált világ között. Csupán a tudatunk azon része van gátolva, ami miatt tudnánk hogy szimulált a világunk. Bár ebben az esetben erősen kérdéses, hogy van-e mód rá, hogy erre rájöjjünk. Én inkább attól tartok, hogy ha mégis ilyesmi derülne ki, akkor nem volna értelme a szimulációban tovább élni, hiszen a halállal gyakorlatilag kilépünk a szimulációból a "valóságba" (vagy egy újabb, felsőbb szimulált világba, ahonnan kilépni..., stb, stb). Vagyis elszaporodnának az öngyilkosságok. Maximum pár "megszállott" lélek óhajtana itt maradni ebben a világban. Viszont ki tudja megérné-e fenntartani pár hóbortos világlakó kedvéért ezt a világot...

2017. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!