Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elméleti szinten! Hogyan...

Elméleti szinten! Hogyan lehet elpusztítani egy szupermasszív feketelyukat?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a téma és a földönkívüli fajok "ereje" is (A kardashev skála alapján). Ha valaki tuddna ajánlani ezzel kapcsolatos információ, azt megköszönném.

2017. dec. 7. 20:06
1 2 3
 1/22 Mojjo ***** válasza:
92%
Türelemmel. Sok-sok-sok türelemmel. Ugyanis elpárolog az magától is, csak ki kell várni. Mondjuk úgy milliárdszor milliárdszor milliárdszor milliárdszor milliárdszor milliárdszor milliárdszor milliárdszor annyi ideig, mint a világegyetem jelenlegi kora. De hát hova sietne egy szupercivilizáció?
2017. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akartam én is írni.

Egy kis kiegészítés: hűteni is kell.

Ugyanis a jelenlegi 3 fok túl sok neki: ebből több energiát nyel el, mint amennyit kisugároz.


Ezen kívül persze éheztetni is kell, vagyis nem szabad szemetet hajigálni bele.

2017. dec. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
És úgymond faji (valamilyen lényi) beavatkozással?
2017. dec. 7. 20:28
 4/22 Mojjo ***** válasza:
91%

@2: A hűtés is megoldódik magától a jelzett időtartam alatt, szóval semmi gond :)


@3: Ha lehet is, mi biztosan nem tudjuk, hogy hogyan.

2017. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2017. dec. 7. 20:35
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de egy másik feketelyukat körpályára állítva köré, a rendszer nem sugározna valamit kifelé?
2017. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Mojjo ***** válasza:
86%
@6: De. A rendszer minimálisan és rendkívül lassan veszítene energiát gravitációs hullámok formájában. Ami azt eredményezné, hogy egyre közelebb keringenének egymáshoz, majd szép hosszú idő alatt összeolvadnának, aztán lenne egy még nagyobb fekete lyukunk.
2017. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hát igen, akkor meg "kezdhetnénk előlröl"
2017. dec. 7. 20:53
 9/22 Mojjo ***** válasza:
86%
@8: Sőt, még sz.rabbul állnánk, mint az elején :D
2017. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha a cél az összes elpusztítása, akkor ez egész jó módszer. Az egyiknél, ahol kb. 30 naptömegnyi lyukak keringőztek, az egyesülés előtti utolsó néhány másodpercben 6 naptömegnyi anyag tűnt el.

2017. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!