Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nincsen nálunk délen...

Miért nincsen nálunk délen nagy hótakaró és nagy hózápor decemberben? (Szeged) mit kell tenni, és már nem lehet visszafordítani, hogy fehér karácsonyunk legyen? (Lent)

Figyelt kérdés

Most hogy nézzek ilyen télies filmeket ilyenkor néha irigy és dühös leszek rájuk mert nekik van hó :D már többi éve nem szánkoztam,nem csusztam le a dombon,nem volt rendes hóember... Mit kéne tenni hogy Szegeden is legyen hó, vagy a közelében?

:(



2017. dec. 20. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Klimaváltozás. De régebben sem volt az Alföldön több méteres a hó.
2017. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én gyermekkoromban, 20-25 éve egy tél sem múlt el szánkózás nélkül. Manapság szinte kivételes alkalom, még a fővárosban is. Ez aligha fordul a visszájára emberi léptékkel mérve belátható időn belül.
2017. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, a Dél-Alföld nincs túl jó helyen ilyen szempontból. Azért odébb van még, hogy a hótól mint csapadékformától el kelljen búcsúznunk. Az utóbbi néhány tél egyáltalán nem volt havas, de ez inkább véletlen. Előtte meg zsinórban jött az áldás, 2010, 2011, elég szépen volt hó. 2012 februárjában pont Szegeden voltam, keményen helyzet volt, alig bírtam hazajönni.


Akárhogy is, az időjárás nem megrendelésre megy, nem lehet vele mást csinálni, mint elfogadni.

2017. dec. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jelen ismereteink szerint a globális felmelegedést sajnos már nem lehet visszafordítani. Úgyhogy csak imádkozni lehet, de az már egy másik kategória.
2017. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én gyerek voltam kb. 40 évvel ezelőtt, akkor is azt mondták az öregek, hogy igazi tél csak az ő gyermekkorukban volt. És az az érzésem, hogy a nagyapám is ezt hallotta gyerekfejjel az akkori öregektől. Meg hogy a “mai fiatalok” , “ mi lesz így a világból, ha majd ezeknek kell helytállni a munkában?”.

Egyéni emlékezetünk nem ér semmit, ha nagy léptékű változásokról akarunk véleményt mondani.

2017. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hatvan éve nagy telek voltak, de még az 1970-es években is volt olyan, hogy nagy hóban húztuk haza szánkón az olajos kannákat (olajkályhánk volt) március végig. Vagy 1987 januárja, két hétig hó és minusz 20 fokok.
2017. dec. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem voltak nagy telek úgy általában, de aki elég öreg, az persze emlékszik nagy telekre. És mostanában is vannak nagy telek, arra a mostani gyerekek fognak emlékezni, a kis telekre meg nem fognak.
2017. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Költözz valami gyár vagy hőerőmű közelébe, ott gyakran esik ipari hó.
2017. dec. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Amikor én gyerek voltam kb. 40 évvel ezelőtt, akkor is azt mondták az öregek, hogy igazi tél csak az ő gyermekkorukban volt."


Akkor ez már generációkon átívelő megfigyelésnek számít, nem egy emberi emlékezet. Amikor nagymamám azt mesélte, hogy kétoldalra kellett lapátolni a havat, és úgy kialakítani folyosókat Somogyországban, hogy egyáltalán gyalog lehessen közlekedni, az bizony olyan telekre emlékeztet, amelyeket már évtizedek óta nem tapasztaltunk Magyarországon.


És arra is emlékszem, hogy nyaranta nem volt jellemző az ilyen rohadt meleg. Ha 30 fok fölé ment a hőmérséklet, már kánikuláról beszéltek, manapság nem ritka a 37-38 fok sem.

2017. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!