Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyszer elalvás előtt szomjas...

Egyszer elalvás előtt szomjas voltam és nem volt más közelemben csak egy kevés kóla, vonakodva de megittam jó 4 kortyot és amikor lefeküdtem azt hittem nemtudok majd aludni de olyan jól aludtam mint még soha, miért?

Figyelt kérdés

2017. dec. 23. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Mert a kávé és a cola is önámítás. Én ihatok 3 espressot, akkoris elalszom, ha álmos vagyok.
2017. dec. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

20 perc alatt hat.

Ha ezalatt elalszol, nem biztos, hogy felébredsz a mély álmodból.

2017. dec. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
#1 miért? Nálam müködik ... az higy nalad bem, az nem önámítás...
2017. dec. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2 komentelő ezt, hogy érted ?
2017. dec. 24. 10:59
 5/7 anonim válasza:

Hmm erre én is kiváncsi vagyok.

Én néha kávézni szoktam, este 10-12 fele és meglepő , hogy milyen jókat szoktam akkor aludni. :D

2017. dec. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jujjj , de épekes kérdés. Ezt én is szeretném tudni.
2017. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2*Sü ***** válasza:
100%

Egyrészt a koffeinhez hozzá lehet szokni. Ha valaki napi 3-4 kávét iszik, arra már nincs akkora hatással, mint arra, aki szökőévben egyszer szokott koffeint fogyasztani. (Nota bene, aki rendszeresen kávézik, annak semmivel nem jobb a munkateljesítménye, viszont ha nem kapja meg a kávé adagját, az ront a munkateljesítményen.) Aki rendszeresen fogyaszt koffeint, az nem sokkal nehezebben alszik el egy kávé után, mint nélküle.


Másrészt a Google tanulsága szerint 100 g kávéban 40 mg koffein van, míg ugyanennyi kólában – itt mindegy, hogy klasszikus, vagy valamilyen light kóláról van szó – 8 mg. Ergo kb. fél liter kólában van annyi koffein, mint egy csésze kávéban. Négy korty kóla az kevesebb, mint egy korty kávé.


Harmadrészt nem csak az elalvás könnyűsége számít, hanem az alvás minősége is. Pl. alkoholtól nagyon könnyű elálmosodni és elaludni. Viszont az alvás sokkal felszínesebb lesz, kevésbé pihentető. Tehát nem biztos, hogy jó ötlet altatónak használni bármilyen szeszt.

2017. dec. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!