Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mai ember éhenhalna a...

A mai ember éhenhalna a vadonban itt a kárpátokban ilyenkor télen?

Figyelt kérdés
Ma elmentem csatangolni a városon kívülre, körülbelül 6km távot jártam be. Ezalatt semmilyen élelmet nem "találtam", még egy nyúlat sem láttam, de még fácánt sem. Körülbelül 3 órán át csatangoltam, ezalatt teljesen kimerültem alig vártam hogy hazaérjek és egyek. Na de ha a vadonban élő ember lennék, akkor hazaérek fáradtan élelem nélkül, és másnap megint előttem állna ugyanez a túra ahol valószínűleg megint nem járnék sikerrel és a staminám csak fogyna. Azt is nézzük, hogy nem elég ha meglátok egy egy nyúlat, még el is kell kapni. Mondjuk 3-ból 1 nyúlat sikerülne elkapnom, de ha 3-4 napig egy nyúlat sem látok, akkor beletelhet akár két hétbe is mire elkapok egyet. És ez csak 1 főnek biztosítana elég élelmet mennyi ideig? 2 napig talán maximum és ha lenne gyerek meg assony nekik is kéne vadásznom. Tehát amit mondani akarnék, hogy a becsatangolt terület (pl. napi 5-10 km) nincs arányban az elfogott élelemmel. Mondjuk egy héten barangolok 100 km-et ezalatt elfogok 1 nyulat szerencsével az nem fedezi a kaloriáimat. Vagy igen? Hogyan éltek túl az emberek télen?
2017. dec. 25. 17:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Télen előbb fagyna meg, mint éhen vagy akár szomjan halna.
2017. dec. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A mostani népsűrűség töredéke lenne eltartható vadászó-gyűjtögető életmód mellett. Tehát ha a válasz "igen", akkor hozzá kell tenni, hogy csak abban az esetben, ha nem mindenki egyszerre próbálna meg ilyen módon túlélni.
2017. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A mai ewmber egyáltalán nem halna éhen itt ,a kárpát medencében, sőt, az elődeinél sokkal jobban ellenne. Azért, mewrt tanultabb azoknál és ki tudná használni az ismereteit. Pl. üvegdarabbal tudna tüzet gyújtani, ismerné a lehetőségeit, képes lenne hatékonyan vadászni, eszközöket készíteni. Meg tudná védeni magát az időjárás viszontagságaitól és élelmet is képes lenne felhalmozni. Összességében, sokkal sikeresebb lenne 5000 évvel korábban élt társainál.
2017. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!