Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A láthatatlan ember lát-e?

A láthatatlan ember lát-e?

Figyelt kérdés
Kérlek a válaszodat magyarázd is meg! Köszönöm.
2010. jún. 3. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A láthatatlan ember nem láthat. Ennek oka az, hogy a szeme is láthatatlan, vagyis a szemlencséje a levegővel megegyező törésmutatójú. Ha pedig megegyezik a törésmutatója a levegőével, akkor a levegőben haladó fénysugarat nem tudja eltéríteni és nem tud képet alkotni.
2010. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha elfogadjuk a láthatatlan ember létezését, akkor tisztában kell lennünk azzal, hogy ez az ember bizony lát.
2010. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Lát, mert ha nem látna, nekimenne mindenkinek :D
2010. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem fogadjuk el a láthatatlan ember létezését.Ez egy egyszerű logikai kérdés volt egy időben a pécsi egyetemi felvételiken :)Érdekes mód, sokan elvéreztek :)(természetesen nincsenek bizonyítékaim erre)

Az első válasz a jó, köszönöm a kifejtést is! :)

2010. jún. 3. 22:25
 5/10 anonim válasza:
100%
Az első válaszolóval egyetértek, kivéve abban, hogy UV és IR tartományban végülis láthat, elvégre akkor a torzítást nem tudjuk szabad szemmel érzékelni.
2010. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Én a második válaszoló vagyok. Szerintem az én válaszom is jó. Csak azért kommentelek, mert pálcát törtél felettünk, azt írtad, "az első válasz jó".
2010. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, természetesen ha azt vesszük alapul, hogy létezik, akkor már mindegy az is, hogy a fizika törvényeit meghazudtolva lát vagy nem lát! :)
2010. jún. 4. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A válasz természetesen attól függ, hogy valósította meg a láthatatlanságot, egyébként nehéz válaszolni. Ha a szemeinél kicsit elnyeli a fényt, az nem fog feltűnni (mit is látnánk: két kicsit homályos folt a levegőben, egyáltalán nem feltűnő, ha nem direkt keressük és nincs szerencsénk nem fogjuk meglátni), és mégis egy csökkentett fényerejű látást tesz lehetővé.
2010. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem lát, hisz a retinája is láthatatlan, vagyis nem nyeli el a fényt.

Érdekesebb kérdés, hogy ha eszik, a kaja látható marad-e a testében? És ha megemészti akkor a megemésztett anyagokból létrejövő sejtek is láthatatlanok lesznek-e vagy fokozatosan láthatóvá válik?

2010. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nincs válasz.Mivel nincs láthatatlan ember, honnan tudnánk hogy lát-e?
2010. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!