Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámolni ezeket...

Hogy kell kiszámolni ezeket az integrálokat és összegeket?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázhatná, mi a menete ezeknek a példáknak. Itt a példák: [link]

2018. febr. 6. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Integrálás:


1. feladat: Az első integrál elemi, mivel tagonként osztasz. A második szintén, mert kost*x^3 alakú.

A harmadik, ahol valamit kell is csinálni: Parciális törtekre bontasz.


2. feladat: Tipikus területszámítás. Rajzold le a felfelé nyíló parabola és az egyenes képét. Kiszámítod a metszéspontokat, ezek lesznek az integrációs határok. A függvények különbségét integrálod!


3. feladat: Az első része elemi integrál. A második részét parciális integrálással oldod meg.

2018. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, de még mindig nem kerültem közelebb a megoldáshoz. Nekem ez túl matematikai nyelv. Számomra is érthetően nem tudod elmagyarázni? Legalább a könnyebb példákat?
2018. febr. 6. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értem mit vársz el magyarázat szinten. Ha beírod a keresőbe, hogy alapintegrál, parciális integrálás, parciális törtekre bontás, számos kidolgozott példát találsz.

Ezen túl tudom javasolni Bárczy Integrálszámítás c. könyvét, abban kompletten megtalálsz mindent ami neked kell. Az alapintegrálok táblázatát meg fejből kell tudni. Ha éjszaka felkeltenek legmélyebb álomból, hogy x^3 integrálja mi, tudnod kell mondani h. x^4/4+konst.

2018. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!