Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora lehet, és hogyan kell...

Mekkora lehet, és hogyan kell kiszámolni egy megfeszített postás gumi erejét?

Figyelt kérdés

Csináltam Lego-ból egy pisztolyt. Lehet egy kicsit furán hangzik, de ki tud lőni egy kis Lego töltényt.

Van róla egy Youtube videó: LINK: https://www.youtube.com/watch?v=DLh0zTSQSP4

Meg szeretném határozni, hogy a pisztolyban felfeszített gumi (2 ilyen gumi van felveszítve és ugyan oda befűzve) a töltényt mekkora erővel, milyen energiával tudja kilőni. Érdekel engem, hogy egy igazihoz képest mekkora a tűzereje.


A Számoláshoz megfelelő adatok:

A gumi vastagsága: 2 mm

A gumi megfeszítetlen hossza 10 cm

A gumi már enyhén megfeszített hossza, ettől a pontól húzom fel a gumikat (egy helyre vannak befűzve, 2 db) : 20 cm

A gumi tölténnyel együtt teljesen megveszített állapotának hossza. Innen indul el a kilövés: 37 cm

A töltény súlya: 1 gramm

A pisztoly csövének hossza, ahol a töltény a kilövés után végigcsúszik: 20 cm


Ha valamilyen adatra lenne még szükség nyugodtam kérdezz meg

Mind!!

Menkinek köszönöm válaszát...



#LEGO #pisztolya #postás gumi #postás gumi ereje
2018. márc. 8. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy sematikus ábra az összeállításról jó lenne, mert a videóból nem lehet látni, hogy a gumik pontosan hova és hogyan kapcsolódnak.


Aztán meg a gumi működési tartományában egy jelleggörbét kéne felvenni, mert ebből számítható az energia integrálással.

2018. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A gumi nem lineáris és időben sem stabil, szóval egyrészt ki kell mérni (az erőket, amit nem adtál meg), másrészt gyengül.

Csak körülbelüli eredményeket kaphatsz.


És légy szíves, ne írd le azt, hogy "ugyan oda".

2018. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A gumiknak az erejét nem tudom (2). Csatolok egy linket, amiről jobban látszik a mechanika.

A videó kb. 1 perctől nézddd: https://www.youtube.com/watch?v=LXCWY6FhBoM


A videóban a méretek és a gumik eltérőek, mint az én videómban.

Milyen adatokat adjak még meg?


Mindenki válaszát köszönöm..!!

2018. márc. 9. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Sajnos továbbra sem értem a mechanikáját. Pl. a klasszikus "cső rész" egyáltalán mintha nem is létezne, mint az eredeti készülékben.


Vázlatos rajzot muszáj lesz készítened, ha szeretnéd hogy válaszoljak. Ha akarsz, írhatsz privátot, és megbeszéljük.

2018. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2eske a hibák kiélezésével és az alternatívák, javítások szándékos meg nem említésével csak azt érted el, hogy a másikat derogálod, de nem fog fejlődni. Ezért legyél szíves legközelebb a hiba észrevételezése mellett megoldási javaslattal is éljél, hogy a másiknak legyen esélye fejlődni. Tudom, hogy ezt a tanárok nagy része nem így alkalmazza, de jó lenne, ha elterjedne a gyakorlatban a proaktív viselkedés a reaktívval szemben, akkor sikeresebb eredményeket is el lehetne érni.


Például így: Az "ugyan oda" helyesen egybe írandó: ugyanoda.

2018. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az lehet a gond, hogy te nem a gumi "erejére" vagy kíváncsi, hanem a munkára, amit végezni képes - ill. arra, hogy ez mennyire fogja felgyorsítani a lövedéket.

Ezt ki lehet számolni úgy, hogy kifeszíted a gumit, és cm-enként megméred az erőt, amit kifejt. Kérj kölcsön egy rugós erőmérőt.

Ebből kiszámolhatod (nagyjából) a munkát, abból pedig, ha ismered a lövedék tömegét, a végsebességét.

A súrlódást itt veheted 10-20%-nak, abból nem lesz nagy hiba.

2018. márc. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ezt ki lehet számolni úgy, hogy kifeszíted a gumit, és cm-enként megméred az erőt, amit kifejt. Kérj kölcsön egy rugós erőmérőt. "


Nem kell ehhez külön erőmérő, elég ha adott súlyokat (pl. kavicsot) kalibrál egy közönséges konyhamérleggel.



"A súrlódást itt veheted 10-20%-nak, abból nem lesz nagy hiba."


A súrlódást nem %-ban szokás megadni. A súrlódási tényező 0 és végtelen közötti szám, de semmi esetre sem százalék!

2018. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kölcsönkérek egy erőmérőt...
2018. márc. 12. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!