Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A légszennyezés (nagyvárosi!...

A légszennyezés (nagyvárosi! ) tényleg nagyon fajsúlyos egészségügyi szempontból?

Figyelt kérdés

Egyre több és több embert hallani, hogy emiatt aggódik.

Budapesten, ahogy a szmogtérképen látom, általában a szállópor a legvészesebb, nyáron ugye néha az ózon. Az eü. határérték 40-100 %-a között szoktam látni általában, szerintem ez tök jó! Jó, kedvezőtlen időjárási körülmények között sajnos 2-300 %, de akkor jóformán az egész országban.

Eleve egyébként nem szoktam kiugróan szennyezettebbnek látni Budapestet a magyar nagyobb városoknál.


A munkahelyemnél, ami Buda, de NEM a hegyvidék és nem elit, kertesházas környék, szerintem kifejezetten tök jó a levegő. ;) (de tényleg)


Szerintem a légszennyezettség huszadlagos a krónikus alváshiány, a stressz, a szorongás, a rossz kedv, a túl sok só, az ítelízesítők, az adalékanyagok, túl sok cukor, túl kevés gyümölcs, túl kevés zöldség, túl kevés folyadék mellett.


Hol téves az elméletem? :P


2018. márc. 8. 19:56
1 2
 1/17 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kb annyira káros mint amiket felsoroltál. (Kivéve a sót!)

De nem fajsúlyosabb se nem kevésbé fajsúlyos mint a többi.

2018. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 EagleHUN ***** válasza:

A sóról azért ezt néz végig:

https://www.youtube.com/watch?v=BjxB2IVtGJ0

Ütős!

2018. márc. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 EagleHUN ***** válasza:
2018. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hanyadlagos, de tény hogy Budapesten a szmog ellenére tovább élnek az emberek mint a falvakban.
2018. márc. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Nézd, a szállópor nem ürül ki a tüdődből. Még vársz egy pár évtizedet és akkor lehet birka kiméra tüdőd, hurrá!


A túl sok cukor már régen nem játszik a szaros glükóz-fruktóz szörp miatt ami sokkal rosszabb mint a sok cukor és megbassza az ízérzékelést. A túl sok só megint hülyeség. Ha nem lenne szükség a sóra a szervezetben, akkor nem kívánnád, persze só és só között hatalmas különbség van.


A kevés folyadék javítható életmódváltással, a zaj és fényszennyezés és zöldségzabálás is, de a tüdőből nem ürül ki a szállópor, kb olyan mint a tüdőgyulladás, kigyógyulhatsz belőle, de a hegek megmaradnak.

2018. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

"A túl sok só megint hülyeség."


Nem

2018. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

<<A túl sok só megint hülyeség.>>


"Nem"


fejtsd ki kérlek!

2018. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát, én is úgy tudom, hogy a sok konyhasó ártalmas a szív-érrendszerre. Nemhogy a sóhiány nem fenyeget, hanem ha sokkal kevésbé sóznánk, az is elegendő lenne.

Amúgy én elég sótlanul étkezem, ami nekem jó, másnak még sótlan.



Ha valaki annyit alszik, amennyit a szervezete kíván, de legjobb esetben akkor fekszik, amikor kívánja és nem ébresztőre kel; nem stresszel, általában jó kedvű de az érzelmeim mindenképp ki tudja adni - szerintem az egészség szempontjából ezek a legfontosabbak.

Továbbá eleget iszik, mindig magára főz és nem használ vegetát, félkész dolgokat,

eleget mozog (de nem is túl sokat),

elég zöldség-gyümölcsöt eszik

változatosan táplálkozik

akkor megértem talán, ha a 40 % szállóporterheléstől fél.


De akkor se. Faluban ott a fatüzelés. Ha tanyára költözne, ott a saját fatüzelése, esetleges erdőtüzek. Vulkánkitörések.


Az élet veszélyes.

2018. márc. 9. 16:48
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"tény hogy Budapesten a szmog ellenére tovább élnek az emberek mint a falvakban."


Ennek több oka is van; ezek közül kettő, amik szerintem a leglényegesebbek:

1. Elérhetőbb és jobb az egészségügyi ellátás. - Tény, hogy a magyar egészségügy iszonyatosan rossz állapotban van, nagyon sok kívánnivalót hagy maga után; de Budapesten és környékén mégis van legalább valami, és még választási lehetőség is gyakran. Ezzel szemben sok kisebb településen még csak háziorvos sincs (vagy csak heti pár órára megy el rendelni valahonnan), szakrendelő vagy kórház meg 30-50 km-re; így sürgős esetekben eleve esélytelen, hogy időben beérjen a beteg, akár mentővel, akár kocsival.

2. Amúgy is alacsonyabb az "orvoshoz járási kedv" - nagyon sokan csak akkor fordulnak orvoshoz, amikor valami komoly tünetet észlelnek magukon; nem szaladgálnak szakrendelésre "minden xir-xarral", amik pedig súlyos betegségeket jelezhetnek.

2018. márc. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9


Az a válaszoló vagyok akit megszólítasz. Valóban jól látod az okokat!

Tehát a rossz levegő kevésbé fontos mint az egészségügyi ellátás közti különbség.

2018. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!