Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Saját magunk is változtatjuk...

Saját magunk is változtatjuk a géneinket valamilyen irányba?

Figyelt kérdés

Lehet nem jól kérdeztem.Arra lennék kíváncsi hogy a testi és szellemi fejlődés bármilyen irányában való nagymértékű változás örökölhető,vagy az utód hajlamosabb lesz az abban való fejlődésre,már ha örökli?Ne keverjük most bele az hogy mi az amit alapból örököltünk hanem azt amit magad fejlesztettél vagy épp leépítetted magad az életedben.Tehát ha én keveset mozgok egész életem során és vékony maradok vagy épp az hogy sokat eszek és elhízok vagy sokat mozgok,izmosodok,attól okozhat változást,vagy legalább hajlamot hogy a gyermekem,hajlamosabb legyen akár az izom növekedésre avagy hízásra vagy bármire is gondolnánk.Ugyan erre gondolok a szellemi fejlődésben is hogy ha én erőltetem az agyam kreatív vagyok egész életemben,vagy tanulok minden nap,fejlesztem az agyam vagy az hogy épp nem foglalkozom semmi ilyennel,hanem például az internet lehetősége miatt is nem úgy jegyzem meg a dolgokat akkor az utódomnál is meglehet rá a hajlam hogy ő is majd mondjuk rosszabb memóriájú lesz avagy mondjuk,kreatív mert egész életemben csak azzal foglalkoztam és abban voltam jó?Ezek a dolgok befolyásolnak bármit is vagy nem?Életkorhoz kötötten mondjuk 50 éves korban nemzel utódot az addigi 50 év alatt saját befolyás alatt volt az egész életed.

Ne haragudjatok,de nem tudom még ha tudnom is kéne alapból ezeket a dolgokat.



2018. márc. 14. 10:05
 1/10 anonim válasza:
0%
Képes vagy a saját génjeid módosítására,attól függően milyen életmódot élsz..pl az étel nem energiaforrás.mondjuk azt,hogy egy falat alma képes kommunikálni a testedben lévő összes sejttel.és ez csak egy példa
2018. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Attol még mert itt kizárolag a wikipédián olvasottaknak hisztek,az állitásom igaz..hiába a lepontozás..orvosilag alátámasztott,hogy képesek vagyunk a génjeink modositására.nyilván nem két napos folyamat,de lehetséges
2018. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A szomatikus (testi) sejtjeid genetikáját úgy általában nem lehet befolyásolni. Egyes szervek, bizonyos sejttípusokban folyamatosan gátlódnak, promótálódnak génszakaszok. Az epigenetikára rákeresve is találhattok érdekes dolgokat. Pl a neuronok sokrétű mutációkay gyűjtenek be az életünk során. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy az összes sejtben lévő genetikai anyag tudatosan átíródna.


Emellett, hogy valaki a szaporítószerveiben kialakult ivarsejtek genetikáját TUDATOSAN megváltoztassa, az legjobb tudásunk szerint lehetetlen.


Gondoljátok át, hogy az ivarsejtjeink milyen DNS-el rendelkeznek születésünktől fogva. A kérdésre ott a válasz.

2018. márc. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem, ezt a lamarckizmus mondta, de már rengetegszer megcáfolták. Igaz, hogy vannak egyes tulajdonságok, amik epigenetikailag, a petesejt sejtmagon kívüli részeivel is öröklődnek, de azok a kivételek. Alapvetően az életmódod nem változtat az ivarsejtek génjein. Oda is b*na ha az apa elvesztené balesetben a fél lábát és egylábú gyerekei születnének.
2018. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyjából a szerzett genetikai információ örökítése címszó, de már a szovjet genetikusoknak sem sikerült, hiába akartak Szibériában búzát termeszteni.


Az evolúció tárgykörében szereplő mutációkkal már vele születik az a kevés egyed, ami ha előnyös a túlélés szempontjából, akkor elterjedhet, az életünk során nem szerezhetünk újabb genetikai információt.


Genetikai torzulást viszont lokálisan igen, ilyen a rák, de ez nem hinném, hogy örökíthető.

2018. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem buta kérdés! Alapvetően nemet mondanék. Adott a génállományod amivel leéled az életedet, de emellett persze előfordulhat, és elő is fordulnak kisebb-nagyobb mutációk.


VISZONT van olyan hogy epigenetika. Ez a segédtudomány azt vizsgálja, hogy a génnek melyik szakasza milyen intenzíven fejeződik ki. Ezt viszont igenis befolyásolja az életmódod! És ez bizonyos mértékig öröklődik is. Ennek jelentőségét nem kell túlbecsülni, csak tudni kell hogy létezik.

Pl. volt egy kutatás, miszerint akinek a nagyszülei éheztek, azok az emberek kisebb eséllyel lesznek cukorbeteg.

2018. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt az éhezős tanulmányt linkelnéd?

Érdekelne a módszertan :D


(Láttam mostanában elég sok bullshit cikket, főleg a szociológia, pszichológia és egyes humán biológiai területeken...és ezt term tud. területen dolgozó kutatóként mondom... )

2018. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A saját génjeidet nem tudod változtatni.

Változhatnak - mutációval - pl. a rák is ilyen, de rák nélkül is lehet.

A legtöbb esetben ez nem öröklődik. Kivételek lehetnek, de kevés.

2018. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl mi génmódosító vírusokkal foglalkozunk. Még ha meg is szúrom magam vele, és véletlenül magamba injektálom az egér helyett, akkor pár sejtem ződen világít max.

Ha csak nem jut el valahogy az ősspermámig a vírus, akkor oda bizony bejuttathatja azt a transzgént.

Akkor az kisfiam zöld lehet UV alatt :D

... de ennek nagyon kicsi az esélye.


Még ilyen vírusokkal sem egyszerű tehát öröklődő mutációkat létrehozni csak úgy. Pedig vannak elég kemény vírusok, pl a veszettség.

2018. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy válszoltatok,a zöld ment,bár néhány embernek úgy sem ez a lényeg,max jól esik,én örülök,okosodtam, és még lehet mások is,utána tudok így én is nézni,igaz nem a legjobban fogalmaztam meg az írásom,de köszi a válaszokat mert végülis értettétek.Persze utána tud nézni az ember sok mindennek vagy ha tantárgyat is beírunk vagy amit akarunk google-ba,de most ezt így egyszerűbbnek találtam.
2018. márc. 15. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!