Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy hívják ezt a cucclit/mire...

Hogy hívják ezt a cucclit/mire szolgál?

Figyelt kérdés

Ami van a mozgólépcsők felett felhelyezve a plafonra

[link]


2018. márc. 26. 23:12
 1/8 A kérdező kommentje:
-van
2018. márc. 26. 23:13
 2/8 A kérdező kommentje:
*ami a mogzgólépcsők felett fel van helyezve a plafonra...magyarul majd megtanulok😂
2018. márc. 26. 23:14
 3/8 anonim válasza:
Azt nem tudom, de a “cuccli” egy szlengszó a drogra. A cucli pedig egy szopogatható gumitárgy, amit gyerekeknek szoktak adni. Szóval szerintem ne nagyon használd a cuccli szót. Ajánlom helyette a “tárgy, dolog, valamicsoda” kifejezéseket, ezeket nem lehet félreérteni.
2018. márc. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egy egyszerű "ventillátor" :D . A levegő kicserélését szolgálja a metróban.
2018. márc. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ridamov válasza:
ez egy ballisztikus rakéta fúvókája XD. Nem amúgy szerintem légkodi lehet. metrószél, a magasság miatti légáramlás megfékezésére. (gondolom én)
2018. márc. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Parancsolj:


[link]

2018. márc. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen óriási térben, - ami amúgy is huzatos, - ez a pár kis ventilátor: lófütyi. :D
2018. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nagyon kevesen értenek a témához. Nem fogok lepontozni senkit, de a helyes válasz a következő:


Az egy sugárventillátor. Normál üzemben áll, max. a léghuzat mozgatja.

Szerepe akkor van, ha a metrónál lenn tűz vagy nagy füst keletkezne. Ilyenkor ezek a sugárventillátorok kívűlről friss levegőt fújnak az alagút felé, amely a menekülési útvonallal (a szabvány szerint előírva) ellentétes.

A metróállomásoknál a normál üzemben valóban szükséges a légcsere,de erre más nagy üzemi ventillátorok szolgállnak, amelyek a metróalagút felől vannak elhelyezve.


Ha érdekel a téma, ajánlom Ábrahám Kálmán Metró kézikönyv c. művét.


De érdemes megnézni a következő honlapot is, ahol képeket is találsz.


[link]

2018. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!