Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tömör történelmi oldal?

Tömör történelmi oldal?

Figyelt kérdés

Az a kínom, hogy soha az életben nem tanultam a törit.

És most épp érdekel. Viszont nem találok olyan oldalt, ami tömören leírná az egész világ történelmet...

(Azért lenne fontos így, mert ha már a tömör egész meg van, könnyű apróságokat kikeresni, de így...)

Szóval, ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném.


2010. jún. 11. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ilyet találni fogsz. Az egész világtörténelmet nem lehet összefoglalni pár mondatban úgy, hogy annak legyen is valami értelme.

Ajánlom figyelmedbe az iskolai tankönyveket. Négy viszonylag olvasmányos tankönyv nagy vonalakban mindent összefoglal. Olyan 400-800 oldal az egész. Annál rövidebbet szerintem nem fogsz találni. Illetve ha találsz is, az annyit is ér.

2010. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
jaja, gimis tankönyv!
2010. jún. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy előzők mondták. Gimnáziumi tankönyvek. És még azokból is meglehetősen sok mindent ki fognak hagyni, de azért persze lehet belőlük tanulni.

De azért azt ne várd el, hogy oldalakon fogják ecsetelni a százéves háború kitörésének mikéntjét, miközben van rá egy jó könyvsorozat Maurice Droun: Elátkozott királyok címmel, ami csak erről szól.

De persze, ha mindent részletezne, akkor nem 700-800 oldal lenne, hanem 7000-8000, de talán még annál is több.

Ha érdekel a történelem, fusd át a töri tankönyveket, és olvass történelmi regényeket abból a korból, ami érdekel.

Vagy iratkozz be töri szakra.

2010. jún. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem azt várom hogy pár mondat legyen....

Igen, valami olyasmire gondoltam mint a tankönyvek, csak interneten. Mert hogy én most ezért nem fogok töri tankönyveket felvásárolni az 100%.

(9.es vagyok, az általános iskolai tankönyveim szét lettek osztva családilag, gimisből pedig... Nos nem az ókori Róma az ami érdekel.)

2010. jún. 14. 00:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Neten csak olyan tankönyvet találtam, amiről erősen megoszlanak a vélemények... Egyházakat csinálnak egy tudományból... Ezért maradok én barbár kockafej!
2010. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

00:07-es komment.

Ha kilencedikes vagy, akkor a következő négy évben úgyis megtanulod, plusz muszáj lesz megvenned a tankönyveket. Akkor meg nem értem mi a problémád

2010. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az, hogy MOST érdekel -.-"

És én akkor foglalkozom a dolgokkal mikor érdekelnek. A töri meg sosem érdekelt. Most végre igen, segítséget kérek, hogy honnan tanulhatnék, erre senki nem tud semmi értelmeset mondani...


És nem egyszerre kell majd megvennem a tankönyveket, hanem évente.

2010. jún. 20. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Tankönyveket sok helyről be lehet szerezni. Pl. ismerősödtől, aki már leérettségizett, és már nem kell neki.

Vagy akár régi antikváriumokból stb.

Arra vigyázz, hogy ne legyen túl régi, mert 1990 előtt még a kommunista elvek szerint írták ezeket a könyveket.

2010. jún. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem fogadod el a tanácsainkat és még neked áll feljebb?!

Na ide figyelj, kisfiú! Interneten nincs olyan oldal, ami töviről hegyire leírna mindent a kezdetektől napjainkig. Még nagyvonalakban sem.

Úgyhogy ha akarsz valamit, akkor emeld fel szépen a hátsódat és szerezd be azt a plusz három tankönyvet (mert gondolom a kilencedikes már megvan)! Nem muszáj megvenni. Mint már említették mások is, ismerősöktől is el lehet kérdni, de akár könyvtárból is ki lehet venni.

Ha pedig nem füllik hozzá a fogad, akkor azt mond!

Mi megmondtuk neked, hogy mi a megoldás, úgyhogy csak ne puffogj, hogy senki sem ad neked használható választ!

Internetes oldalt pedig nem tudunk mondani, mert ilyen nincs.

Max. a Wikipedia, de annak a hitelessége erősen megkérdőjelezhető és különálló szócikkekből áll, tehát ha fingod sincs a történelmi vonulatokról, akkor semmire sem mégy vele.

2010. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"segítséget kérek, hogy honnan tanulhatnék"


Kilencedikes tankönyv, tizedikes tankönyv, tizenegyedikes tankönyv, tizenkettedikes tankönyv.

Jobbat nem találsz, úgyhogy csak ne rinyálj!

Ha meg sajnálod rá a pénzt és lusta vagy ismerősöknél körbeérdeklődni, hogy nincs-e valakinél felesleges, az már a te bajod.

2010. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!