Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt nem értem, angol, wonder?

Ezt nem értem, angol, wonder?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy helyes -e úgy hogy I wonder , if you could help me. Azért zavar ez engem ,hogy így van ,mert ugye én itt a 2-es típusú feltételes mondatra gondolok ,és ott ugye úgy van hogy If I were you, I would buy a new car. Ez alapján úgy lenne hogy wondered , nem? Szóval hogy I wondered ,if you could help me. 3.alak kell ,nem? Mivel a were is 3-alakban van.

2018. ápr. 7. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Most hirtelen két forrást találtam, két külön esetre:


---

A „wonder” igét legtöbbször Present Simple igeidőben használjuk (mint a fenti példákban), azonban sokszor előfordul Past Continuous-ban is, ilyenkor két jelentése is lehet:


a) ha valakitől udvariasan segítséget szeretnénk kérni:

I was wondering if I could ask you a favour. – Azon gondolkodtam, hogy kérhetnék-e tőled egy szívességet.


b) ha valakitől udvariasan meg szeretnénk kérdezni, hogy van-e kedve valamit csinálni:

I was wondering if you’d like to come to the cinema with me. – Azon gondolkodtam, hogy lenne-e kedved eljönni velem moziba.

"

[link]


---

Can we say all these sentences?

1. I wonder if I can/could watch/see the game with you tomorrow.

2. I wonder if I can/could do it by myself.

3. I wonder if I can/could bother you for a cup of coffee.

4. I wonder if I can/could be addicted to that food/beverage.

5. I wonder if I can/could borrow your pen for a minute.


Yes, all are correct and natural.

In the cases where you are making a request (1, 3, 5, and maybe 2), "could" is a bit more polite, more deferential than "can".

In the cases where you are asking whether something is possible ( 4 and maybe 2), you use "can" when you think it it more likely, "could" when you think it is less likely.

[link]

2018. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2018. ápr. 7. 11:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem feltételes mód, hanem függő kérdés. Semmi közük egymáshoz, csak véletlenül azonos a kötőszó (if).
2018. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!