Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gyógyszertári alkohol így már...

Gyógyszertári alkohol így már használhatatlan?

Figyelt kérdés

Vettem a patikában etil-alkoholt. Most vettem észre, hogy a kupakja szétment pár hét után, és egy kis rés keletkezett így a száján. Már pár napja így állhat az üveg. Akkor most elpárolgott belőle az alkohol? És akkor mi maradt utána, mi az a folyadék? Van még így fertőtlenítő hatása, vagy kuka? Mert én tisztítási célból vettem.

És egyáltalán hogy mehetett szét a kupakja???


2018. ápr. 22. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha maradt benne valami folyadék, akkor az alkohol. Nincs semmi baja.
2018. ápr. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
Miért, mennyi folyadék tűnt el belőle? Ha „elpárolgott belőle az alkohol” (ami azért nem egészen így működik), akkor a folyadék legalább kétharmada hiányozna, mert a gyógyszertári szesz 70%-os vagy erősebb.
2018. ápr. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

úgy is felhígulhat, ha nem sok fogyott belőle.

az alkohol elpárolog, elillan, de az ottmaradó alkohol megköti a levegő páratartalmát.



De valószínűleg kicsi volt a légcsere.

2018. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%
Jaja, némi légpárával hígult, kicsit csökkenhetett a töménysége. Ha egyéb szennyeződés nem került bele, akkor változatlanul használható.
2018. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat!

Akkor nem dobom ki :)

2018. ápr. 23. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg simán használható, de könnyen ki is lehet próbálni. Ha van egy fémkupakod (pl. borosüvegről), önts bele egy keveset és próbáld meggyújtani (célszerű mosogatóban vagy kádban csinálni, hogy véletlenül se gyújtsd fel a lakást). Elvileg kb. 50% felett meggyullad, szóval ha ég, akkor még van benne elég alkohol fertőtlenítéshez.
2018. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A kupak miatt érdemes lehet áttölteni egy másik üvegbe.
2018. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!

Találtam neki másik kupakot szerencsére.

A meggyújtós ötlet is nagyon szuper, kipróbálom!

2018. ápr. 23. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!