Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi lehet az a maximum...

Mennyi lehet az a maximum alkohol tartalom egy adott mennyiségű folyadékban amellyel még nem szárítja ki magát az ember annyira hogy több napig képes legyen túlélni a sivatagban?

Figyelt kérdés

2018. máj. 11. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem már a sörtől is kiszáradnál.

Eleve (elvileg) a híg alkohol még jobban stimulálja a vízhajtást, hiába van benne több víz, kipisálsz mindent.

Azt tudom, hogy én nagyon ki tudok száradni a sörózéstől, és rettenetes másnaposság gyötör. Szinte biztos, hogy több vizet hajt ki belőlem, mint amennyit tartalmaz, de csontszáraz lesz a szám és mézsárga a vizeletem később.


Ha megiszod a húgyod, akkor talán kihúzhatod ezzel a szettel egy ideig.

2018. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Attól hogy normális esetben a sör vízhajtó, kiszáradásközelben simán felveszi a szervezet anélkül, hogy kipisilnéd. Az alacsony folyadékszint sokkal erősebb vízkivonást gátló jel, mint a vízkivonást ösztönző alacsony vazopresszin szint.


Sörtől nem lehet szomjanhalni.

2018. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy el nem tudom képzelni régebben hogyan éltek boron, amikor a víz ihatatlan volt sok helyen.


Nem mondom, elhiszem hogy a kiszáradásnál erősebb szignál... de akkor is a folyamatos vízhajtó stimuláció ott lesz.


Az viszont 100% biztos, hogy az elején rontana a helyzeten, mert kipisilnéd amíg még stimulál.

2018. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
97%

Ahogy 11:22 mondja, ez nem úgy működik, hogy csak alkoholos italt fogyasztva kiszáradsz és meghalsz. Kevesebb víz fog megmaradni benned, mintha alkoholmentest innál, de egy bizonyos szint alatt nem hajt ki belőled még több vizet.


Az mondjuk jó kérdés, hogy milyen töménységig lehet megélni alkoholos italon, de talán még röviditalnál se a kiszáradásba halnál bele, hanem az alkoholmérgezésbe.

2018. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 40% felett már biztosan mennyiséfileg nem tudnál eleget inni egy nap... Vagy ha mondjuk mégis meginnál 0.5 L viszkit minden nap, akkor az sem tenne jót, szerintem úgysem bírnád sokáig.
2018. máj. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!