Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meddig terjed, hány km-es...

Meddig terjed, hány km-es körzetbe terjed (hallatszik) egy átlag vonat kürtje?

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Tőlem 2-3 km a vasútállomás. Ha dudálnak én itt még bőven hallom.
2018. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez függ az adott időjárástól kezdve hogy milyen egyéb zajok vannak a környezetben, át azon hogy milyen dombok / épületek blokkolják a hangot.
2018. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
levegő páratartalma, szél iránya/sebessége, hangszennyezés is sokat számít (a domborzat, növényzet, beépítettség szintén)
2018. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy leírták előttem. Nálunk a faluban 1 templom van. Éjjel itthonról nyitott ablakoknál jól lehet hallani a harangozást (már amikor van), pedig közel 3 kilométeres távolság van közöttünk. A harangnál pedig egy kürt sokkal hangosabb, szóval ideális körülmények között szerintem 5-10 kilométerrel odébb is lehetne hallani.
2018. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bp-en a Nyugati pu-ról vagy a Vasúttörténeti parkból a gőzös füttye Rákospalotán és Újpest északi részén is lazán hallatszik. Ez 3-4 km biztos van, de valószínűleg messzebb is hallani, ha nincs nagy zaj a környéken.
2018. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Városi (alap)zaj, Köszi a válaszokat!
2018. máj. 20. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!