Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy űrállomásban elmegy az...

Ha egy űrállomásban elmegy az áram, akkor nagyon hideg lesz bent vagy nagyon meleg?

Figyelt kérdés

Mindkettő eset lehet. Lehet azért nagyon meleg, mert a rendszer nem tudja leadni hőt (hiszen az űrben nincs közeg, ami átvenné), és még a Nap is melegítené, ráadásul szűretlen fénnyel.


Lehet nagyon hideg is, bár azt pontosan nem tudom, hogy miért, de 1985-ben a Szaljut-7-en volt már rá példa (igaz közel sem volt olyan drámai a helyzet, mint a filmben).



2018. máj. 23. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyi kiegészítésem lenne, hogy a hő közeg nélkül is terjed. Ha nem lenne a Nap, akkor előbb utóbb felvenné a külső hőmérsékletet ami majdnem az abszolút nulla fok. De való igaz a Nap miatt, nem tudom mi lenne :)
2018. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ha jól tudom sugárzással is elvesztheti a hőt egy test (azt hiszem infra, de nem biztos), és ugye az minden testnek van, amíg 0 Kelvin nem lesz. Ugye amikor felmelegítünk egy fémdarabot, akkor is ugyanazt az infra fényt látjuk, ami már nem infra, mert olyan erős lett. (De ez persze nem 100%, csak én tudom így) És igen, idővel, ha nem lenne ott a Nap, tényleg lehűlne (ha jól tudom) 2,73K-re. :D
2018. máj. 23. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Termikus sugárzás, Wikipedia
2018. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor éri a Nap sugárzása melegedni fog. Hogy mennyire, az attól függ, hogy milyen az éppen napsütésben fürdő felület sugárzás elnyelő képessége.

Amikor árnyékban van, akkor bizony hideg lesz. Hogy mennyire, vagyis inkább hogy milyen gyorsan, az a szigeteléstől függ.

2018. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha süti a Nap, és mondjuk sikerül megforgatni az állomást, akkor tartható lehet egy köztes belső hőmérséklet, de sok mindentől függ, hogy az hány fok lenne. Pl. a külső borítás felületétől és színétől, a hőszigeteléstől (tehát hogy a külső borítás milyen gyorsan vezeti be a hőt a kabinba), a napsugárzás beesési szögétől, stb.
2018. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Olyan ez mint a Hold esetében ahol nincs igazán légkör így a felszíni hőmérséklet nagyságrendileg -150 és +150 között változik, attól függően, hogy a Nap süti e vagy árnyékban van. Alapvetően hőszigetelést és hűtést alkalmaznak. Ha rásütne folyamatosan a Nap akkor hűtés nélkül nagyon felforrósodna, mert a hő távozása az árnyékos oldalon lassabb mint a felmelegedés. Árnyékban meg lassabb a hűlés de az is extrém mértékű lenne.
2018. máj. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!