Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » AutoCAD-del megrajzolt alakzat...

AutoCAD-del megrajzolt alakzatot (DWG fájl), hogy tudok úgy átalakítani (LST fájl), hogy a TruLaser 5030 típusú lézervágógép azt értelmezni tudja és ki tudja vágni, tudja gravírozni?

Figyelt kérdés

AutoCAD-del megrajzoltam az alakzatot (1 db. lemezzé alakítva), elméletileg a rajz tartalmazza a méreteket és azt is, hogy a vonalak melyik oldalán van a hulladék és melyik oldalon a munkadarab.

A kérdésem az volna, hogy honnan tudnék olyan programot letölteni, amivel tovább szerkeszthetem a DWG fájlt, hogy egy TruLaser 5030 típusú gép ezt értelmezni tudja, a munkadarabot ki tudja vágni, tudja gravírozni (a végeredménynek LST fájlnak kellene lennie)?


2018. jún. 17. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Letölteni? :D

Ez nem az a kategóriájú gép, amihez boldog boldogtalan ingyenes szoftvereket fejleszt.

Elmész egy CAM-es céghez akiknek van lemezmegmunkálási programjuk, kérsz egy árajánlatot a rendszerre és a gépedhez egy posztprocesszorra, kifizeted majd használod. Ennyi.

Lehet próbálkozni a szoftver feltört változatával, de általában ezek már olyanok, hogy a munkádat naplózzák, majd néhány hónap múlva jelentkezik a cég jogi képviselője és benyújtja a számlát (ami garantáltan nagyobb lesz, mint az első verzió).

2018. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a hozzászólást!

Erre most nehéz mondani valamit!

Számomra megvásárolni teljesen felesleges volna, hisz úgysem tudnám (nem is akarnám) kihasználni.

Értem, hogy, nem volna szabad, de nem sorozatgyártásban jövedelmet szeretnék vele szerezni (nem is értek hozzá), csak egy-két munkadarabot elkészíteni saját részre. Számomra a legfontosabb nem is maga a munkadarab volna, hanem a tudás megszerzése, hogy, hogy lehet egy ilyen programot elkészíteni.

Úgy gondoltam, hogy egy (feltört) szoftverrel itthon előállítom a programot és egy pendrive-on már csak azt viszem el a géphez.

2018. jún. 17. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Óvatosan, NAGYON óvatosan a feltört CAM szoftverekkel!
2018. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ki kell exportálni olyan vektorgrafikus file - ba, amit fogadni tudnak.

Leggyakrabban plt., vagyis plotterfile, de itt számítani kell pontatlanságokra eleve, ezt egy bizonyos szintig lehet korrigálni.

Én hpgl file-t használtam, előbb egy teszt alakzatot érdemes csinálni, mondjuk egy jó nagy négyzetet, amit meg lehet mérni, majd kiszámolod, hogy százalékosan mennyire nagyobbnak, vagy kisebbnek kell lennie az exportodnak, hogy a konverzió eltérését korrigáld, tizedes pontosság simán elérhető.

A felbontásra is figyelned kell, mert a kör sokszög lesz ekkor, vagy a körív, de nagy felbontásnál nem látható.


Mindenképpen konzultálj a lézeresekkel, mert autocadhez mindenkinek vannak lehetőségei, de géptípustól függően más és más.

2018. jún. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A teszt azért kell, vagy érdemes csinálni, mert mind az export, mind az import során vannak konverziós torzulások, hacsak nem tudja a lézeres kapásból, hogy mekkora eltéréssel exportálj.
2018. jún. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy többször írok, de régen volt dolgom ilyesmivel, az is eszembe jutott, hogy nekem azzal is volt problémám, hogy mm - ben 1.03 volt az export szorzója, míg collban tökéletesen pontos volt.
2018. jún. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, most látom, gravíroztatni is akarsz, az lézerrel nem fog menni, de írd meg, miről van szó, milyen anyag, mit kell kivágni, milyen mélységben akarod kivésetni, mit, stb...

Értek hozzá, de már nem csinálom, ám tanácsot adhatok.

2018. jún. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megint csak azzal kezdeném, hogy megköszönöm a következő hozzászólónak is, hogy foglalkozott a kérdésemmel!

Exportálni sem plt, sem hpgl formátumban nem tudom (bár az is lehet, hogy rosszul próbálom megcsinálni). Amikben tudnám: dwg, dws, dwt, dxf, dwf, dwfx, 3d dwf, pdf, dgn fbx, wmf, sat, stl, eps, dxx, bmp, iges, igs

Valójában valami ehhez hasonló módon képzeltem el a program elkészítését: [link]

Elnézést, ha nagyon laikusnak tűnök, az azért van, mert az is vagyok, de bízok benne, hogy szépen lassan rájövök a megoldásra. :)

A gravírozásnál lehet, hogy rosszul fogalmaztam és nem a gravírozás a megfelelő szó. Nem a klasszikus vésésre gondoltam, hanem valami olyasmire, hogy a lézervágó gép apró pontokkal mintát ,,éget" a lemez felületére. Ezt tudja a szóban forgó gép, mert volt benne elmentve ilyen program és a gépkezelő készített ilyen munkadarabot. Először megcsinálta a ,,gravírozást" aztán pedig szépen körbevágta.

2018. jún. 18. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!