Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Én hallottam arról hogy ugye...

Én hallottam arról hogy ugye minket akkor ráz meg az áram, ha érintkezünk a talajjal és nem megy át rajtunk az áram, és hogy ha gumi csizmában vagyunk akkor nem ráz meg. De ez minden esetben így van? Lehet az bármilyen, bármekkora, akkor se ráz meg?

Figyelt kérdés
2018. jún. 25. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Minden anyag elektromos vezető valamilyen szinten, csak egyik rosszabb, másik jobb vezető. A szigetelőanyagként számon tartott anyagok is vezetők, csak nagyon rosszul vezetik az áramot. Ilyen a gimicsizma talpa is; amilyen feszültségekkel általánosságban találkozik az egyszeri ember (230V/400V), azok ellen megvéd. De egy 100 kV feszkó alatt lévő vezetéket én már inkább nem nagyon taperolnék puszta kézzel, akármilyen vastag talpú gumicsizma is lenne rajtam (már csak azért is, mert gumicsizmából nem gyártanak olyan vastag talpút, amelyen 100 kV ne húzna át).
2018. jún. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nem, nem minden esetben van így.

A gumicsizma nem varázscsizma áramütés ellen.

2018. jún. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

A körülményektől is függ hogy pl a hálózati 230V tól megvéd-e.

Például használt-e mert esetleg szétrepedezett, vagy már belelépett az illető 1 szögbe és bár kihúzta a lyuk ott van és nedvesség lehet benne!

így az sem mindegy min áll, száraz beton, nedves föld, lóhúgyban...


Az átütési szilárdságot sem a 230V-ra kell nézni, hiszen az effektív érték, a csúcsértékei +-325V körüliek!

Egy nagyobb effektív feszültségnek arányosan nagyobb is!


Én így még ezzel sem kísérleteznék. Vagy csak úgy hogy még alápakolok gumiszőnyeget, raklapot, hungarocellt akármit akár ezekből több különböző rétegnyit is. Száraz valamin csinálom, pl parkettán ... stb...

Így sem 100% de jók az esélyek.


100kv az biztosan átütné a gumicsizmát és a betonvasban folytatná az útját könnyedén, ha pl száraz betonon álltál.


Egyébként az is előfordulhat hogy bár jól le vagy szigetelve lefelé és megvéd a gumicsizma, de közben hozzáérsz valami máshoz (radiátorcső...), akkor arra fog folyni az áram, vagy átütni. Tehát attól még ugyanúgy megrázhat hogy gumicsizma van rajtad.


Ha nem tudod mit csinálsz és miért ne is próbálkozz ilyesmivel.

2018. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az baj az ilyen kérdésekkel, hogy nem válaszokat, hanem kérdéseket generál. :) Milyen gumicsizma? A halászok tökigérő gumicsizmája? Elektrotechnikai célra szolgáló gumicsizma? Elméleti gumicsizma 2 m vastag talppal, vagy emberi járás céljára értelmezhető gyártmány? Aztán a hozzászólásokból visszafelé következő kérdések: Szöggel átszúrt gumicsizma? :)


Jelenleg Európában 36 kV névleges feszültségig vannak szabványos áramütés elleni védőlábbelik.

2018. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!