Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy általában...

Miért van az hogy általában kettőt tüsszentünk?

Figyelt kérdés
Az első az ilyen inicializálás a második pedig a cleanup?;)

2018. júl. 6. 12:54
 1/6 EagleHUN ***** válasza:

Én mindig 3-at, több allergiám is van.

De érdekelne tényleg miért nem elég egy a szervezetünknek, hiszen a tüsszentéstől nem szűnik meg az allergiám sem az irritáció ami kiváltotta.

2018. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy picit elvicceltem, de komolyan gondoltam. Általában mindig kettő. Másoknál is ezt vettem észre. Főleg sima náthánál. De én is allergiás vagyok egy kicsit.
2018. júl. 6. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Valóság, amit írok: a feleségem 8-10 előtt meg sem áll, és ez évszaktól, pollenszennyezettségtől teljesen független nála! Nem allergiás semmire, nem náthás. Egyszer a buszon elkezdett tüsszögni. Azt vettem észre, hogy az emberek kezdenek távolodni tőlünk. Mondtam nekik, hogy semmi baj, nincs influenza sem más fertőzés, a 10. után a feleségem majd abbahagyja.
2018. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy angol nyelvű dokumentumfilmben láttam ilyet.

A lényeg, hogy azért tüsszentünk, mert valami irritálja a nyálkahártyát a felső légutakban (pl egy kis takony hehe) a tüsszentés pedig a nyomás megemelése ami kihajtja a cuccot.

Namost, ha a cucc lehet, hogy nagyon ragaszkodik a bentléthez és nem jön ki egy tüsszentéssel. Két lehetőség van, vagy tüsszentünk többet, hogy ha az első fellazította akkor kimenjen másodjára, vagy nagyobb erővel tüsszentünk, ami viszont károsíthatja magát a nyálkahártyát is.

2018. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3. én pont így vagyok. Nagy ritkán elkap egy tüsszögési roham, olyankor nem számolom mennyit, de legalább egy percig tüsszögök. Olyan érzés, mintha borsot szippantottam volna. Aztán ennyi, mintha elvágták volna. Pár naponta fordul elő.
2018. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én legtöbbször csak egyet szoktam tüsszenteni.


Amúgy szerintem is az lehet a háttérben, hogy elsőre nem jött ki a "cucc", nem múlt el az irritáció.

2018. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!