Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberek miért szőrösek?

Az emberek miért szőrösek?

Figyelt kérdés
2008. nov. 1. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

1

Az értelmetlen, hogy 'Az ember miért szőrösek?'

Ami értelmes:

Miért szőrősek az emberek?

vagy

Miért szőrös az ember?


2

Az ember emlős, EZÉRT! Az ember kültakarója (ahogy az összes emlősé, harmadikos természet) a szőr!

2008. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúciós felmenőinket még vastag szőrtakaró borította, ami védte őket a hidegtől és a fizikai hatásoktól, harapásoktól, sebesülésektől, aztán ahogy egyre több eszközt tanult meg használni az ember annyival kisebb életbentartó tényező volt a szőrtakaró. Ezért olyan ritka a mai ember szőrzete, mert azok is életképesek voltak, akik genetikája ritkább szőrtakarót hozott létre a testén. Melegebb éghajlaton ez a szőrtelenedős folyamat hamarabb elkezdődött, nézz meg egy afrikai embert, nagyon kevés szőrzet fedi a testét. Manapság már csak a haj és a fanszőrzet melegít valamit, evolúciós szempontból ezekre sincs már szükségünk, hiszen feltaláltuk a sapkát. :)

Pártízezer, vagy százezer év, és talán a haj is eltűnik a fejünkről, vagy nem.

2008. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha már úgy is itt tartunk, az előbbi elmélettel szemben sokkal nagyobb népszerűséget élvez az un. vizimajm elmélet. Észerevették ugyanis, hogy az embernek sok viziemlősre emélkeztető tulajdonsága van, pl hogy vissza tudjuk tartani a levegőt, vagyhogy a csecsemő ösztönösen úszik stb. Ez szokatlan egy amúgy szavannai ősökkel rendelkező állattól, főleg mivel a több főemlős pl csimpánz, nemhogy iztózik a víztől, de rendszerint meg is fullad ha bellesik. Ezért született az elmélet, miszerint az ember evolúciója során valamikor félig vizi életmódra kényszerül. Bár első hallásra kicsit sci-fi elméletként hangzik, valójában nagyon sok mindent magyaráz, többek között a szőrzet részleges hiányát, az ugyanis a úszás során nem előnyös, ezért csökevényesedhet, a hőszigetelő funkciót pedig a zsírszövet látja majd el.
2008. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a második válaszolónak van igaza.

azt a jelenséget, amikor egy tulajdonság, amely a törzsfejlődés során valamikor hasznos volt, megmarad akkor is, amikor már gyakorlati haszna nincs - atavisztikus tulajdonságnak nevezzük.

2008. nov. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Minden emlős szőrös. Miért éppen az ember lenne kivétel?
2008. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
84%
Ja, gondolom a bálna is jó szőrös. Az is az emősök közé tartozik.
2008. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha mán így offolnk:) A bálna is szőrös, csak a szőrszálak nem jutnak ki a bőr felszinére mert elcsökevényesedtek, bár a bálnáknál lokálisan (fej egy részén) lehet érzkelésre szolgáló szőr, vagy a fejlődés korai szakszában pl a palackorrú delfin alsó álkapcsán is megfigyelhető, utána persze kihullik.
2008. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Like all mammals, whales breathe air into lungs, are warm-blooded, feed their young milk from mammary glands, and have some (although very little) hair."


[link]

2008. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez bizonyítja hogy valóban létezett ősember! Lehet hogy a távoli jövőben már egy darab szőr nem lesz az embereken:-)
2010. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem igaz, hogy az emberen megmaradt szörzetének nincs funkciója. Díszítö funkciója van a szörzetünknek, amit a legtöbb ember maximálisan ki is használ. Ezen kívül az ember számára a szörzet hosszúsága, fazonja, színe és állaga szimbólikus jelentöséggel is bír.
2016. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!