Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki le írná, hogy milyen...

Valaki le írná, hogy milyen képlettel lehet kiszámítani egy rádió adó antennájának a hosszát?

Figyelt kérdés
Régebb láttam valahol. Annyit tudok, hogy benne van a frekvencia(MHz-ben), a tekercs hossza(talán) és menetszáma. Ennyire emlékszem. Ha valaki le tudná írni annak örülnék.

2018. júl. 23. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt az oldalt már átnéztem és nincs benne a képlet amit keresek. Azért köszönöm a választ.
2018. júl. 23. 20:50
 3/6 dellfil ***** válasza:
54%

Tessék:

[link]

Vagy ez?

[link]

És:

[link]

Konyhanyelvre egyszerűsítve:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__287533-a..


dellfil

2018. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen antennát akarsz építeni. Hogy most mi a "divat" nem tudom, de régen mi 3/4, 5/8, 1/2 lambdásakat használtunk. Ahol a lambda az alkalmazott hullámhossz (lambda=c/f, ahol c a fénysebesség 3x10^8m/sec, az f a frekvencia). És innen kezdve eldöntöd milyet akarsz használni (ez nagyrészt a végfoktól és még nagyobb részt a kicsatoló áramkörtől is függ, meg a frekvenciától is). Ez egy "tervezési" paraméter, és gyakran "iteráltuk". Azaz eldöntöttük, hogy 3/4 lambdás antennát építünk, utána rájöttünk sok szempontból jobb lesz a feles. 144 MHz-en ez azt jelentette kb. 1-1.5-2 méteres antennákat használtunk. De nagyon nagy a "szabadság".
2018. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, hogy meg van amit kerestem.
2018. júl. 26. 12:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Szabadság csak pár száz MHz-es FM adónál van, botantennával.


A többinél : SZÍÍÍÍVÁS! Exponenciálisan. Annak ez a "képlete" ;)

2018. aug. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!