Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az amfóráknak volt máza?

Az amfóráknak volt máza?

Figyelt kérdés

2018. júl. 27. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mire gondolsz? Görög terrakotta dísz amfórára?
2018. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amiben a görögök hajókon olivaolajat és bort szállítottak
2018. júl. 30. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Azoknak nem volt máza. A lehető legegyszerűbbek voltak.
2018. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem nem tud úgy diffundálni a folyadék a falán, ha erre gondolsz. Megfelelően voltak égetve
2018. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem tudom, annak a bornak elég rossz íze lehetett, ha agyagban tárolták amíg a tengeren hánykódott, meg egyébként is, nem?
2018. júl. 30. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak az első adagoknak. Utána keletkezik egy réteg rajta. De amúgy sem volt vészes. Mondom, megfelelő technikával apróbb buborékoktól is mentes. Kevésbé "szivacsszerű". De szerinted mennyire zavarta őket egy nagyon enyhe agyagos utóíz? Belegondoltál, hogy a nem gazdag emberek fa tányérokból ettek? Nem volt akkor ilyen mosogatószerek és mennyiségű folyóvíz. Gondolj bele, hogy FA tányérban kevésbé alapos elmosásnál sokadik használat után milyen lehetett! Ilyen apróságok nem zavarták az embereket
2018. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a fa tányért elég jól el lehet mosni

de a gazdag emberek szerintem már akkor is ettek ezüsből

2018. júl. 31. 07:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg főleg rézből.

Nem tudom hány éves vagy, illetve hogy milyenek voltak az Általános iskolás mosdó körülmények a te idődben. De az én időmben a csövek vízkövesek és rozsdásak voltak. Mégse zavart minket és rendszeresen a csapból ittunk.

Ráadásul abban az időben víztisztító üzemek sem voltak. És nem csak hegyből frissen feltörő, szűrt forrásvizet ittak:D A patakoknak és folyóknak is van mellékíze. Abban a halak szexualizáltak. Ezért nem szabad vizet inni, csak alkoholt:D A víz örülhet ha megmosdok benne

2018. júl. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!