Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mi 3D-s terünk egy absztrakt...

A mi 3D-s terünk egy absztrakt vagy inkább konkrét dolog?

Figyelt kérdés
És a matematikai terek vagy az idő?

2018. aug. 1. 22:31
 1/7 Ozmium42 ***** válasza:
Absztrakt, színtiszta matematika.
2018. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha fejbevernek egy kalapáccsal azt konkrétan érzed vagy csak elméleti a fájdalom?
2018. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miért, nem tudom megfogni a teret bizonyos értelemben? Érintkezek vele, sőt benne vagyok.

#2-es, nem tudom hogy jön ez ide, de annak ellenére, hogy konkrétan érzem, maga az érzés, akárcsak a gondolatok absztrakt dolgok.

2018. aug. 1. 23:52
 4/7 anonim ***** válasza:

A tér, mint fogalom, több értelemben létezik

[link]

de gondolom a fizikai térre gondolsz

[link]

ami Arisztotelésztől Newtonig, illetve Einsteinig más felfogásban kap értelmet.

A téridőről itt esik szó, de külön az idő másképpen jelenik meg, de tessék, itt bővebben leírják:

[link]

2018. aug. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3-as, az általad adott linkek hibásak (kivéve a harmadikat, azt meg tudtam nyitni). És nem adsz választ a kérdésre. Ha már nincs önálló gondolatod, akkor de dobálózz linkekkel, csak ha idézel is belőlük vagy indokolt, hogy olvassam el az egészet. Köszönöm szépen, de én is rá tudok keresni a wikipédián.

Olyan választ várok, hogy Igen, mert...; Nem, mert... .

2018. aug. 2. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, valóban, de írd be a megjelenő wikibe, hogy tér és minden előjön. Először az egyértelműsítő lap a tér fajtáival, aztán a fizikai teret választva az, ami gondolom érdekel.

Gondoltam így egyszerűbb, mert elég részletesen ki van fejtve, más sem tudna értelmesebben nyilatkozni róla.

2018. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a ter meghajlithato (gravitacio), akkor egyertelmu, hogy valos letezokent ( de nem anyagi letezokent, mint ami az altalunk ismert reszecskekbol allna ) beszelunk rola, es egy ilyen terben a fizikai torvenyek sem uresen lebegnek valahol, hanem maganak a ternek a tulajdonsagai.
2018. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!