Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az idei magasabb zöldség és...

Az idei magasabb zöldség és gyümölcsárak magyarázhatók az európát súlytó aszályos időjárással?

Figyelt kérdés

Az idei magasabb zöldség és gyümölcsárak magyarázhatók az európát súlytó aszályos időjárással?

Gabonapiacon (búza -->kenyér) is 10 éve nem látott növekedés figyelhető meg.

Ez még csak egy kis ízelítő lenne a tudósok álltal írt globális felmelegedésből?



2018. aug. 9. 23:31
 1/4 anonim válasza:
A tortenelem soran is ha megfigyeled leginkabb a (nyersanyag) valsagok, termeszeti katasztrofak idejen voltak ilyen arnovekedesek, most is epp ez a helyzet.
2018. aug. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És még a kereskedői kapzsiság is rátesz. Ennyire nem mentek fel a termelői árak, és az útdíj sem.
2018. aug. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csak az aszály, a sok eső sem jó... A zöldség, gyümölcs, gabona meg akárhogy is, időjárásfüggő....


Egy pár éve vetek ezt-azt a kertbe, és látom, saját bőrömön érzem... Tavaly pl egész jól sikerült a zöldborsó "termelésem". Elég jó időben vetettem, bár sokat öntöztem, egyéb munkát nem sokat igényelt némi kapáláson kívül, de néha az is elmaradt, és úgy is lett termés...Gondoltam idén többet vetek, mert borsóval egyszerű....

Hát... Alig lett valamicske. Egyrészt áprilisban már nyár volt, alig volt lombja, már virágzott, utána meg jött az a sok-sok eső.... Egyszerűen kegyetlen sok volt a borsónak ez a víz, pláne, hogy többségében zuhi volt, és nem csendes lassú eső, még le is vert sokat a sárba.... Hát alig lett borsóm.


Gondolom a gabonának sem volt ez túl jó, mert ha terem is, gombásodás indul meg a sok nedvességtől...



És ez a sok eső épp úgy szokatlan, mint ezek az aszályok nyugaton...

2018. aug. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Uborkánk extra termésmennyiséget hozott, de a paradicsom csak most kezd pirosodni és már foltosodik. A kényesebb paprika meg virul és gyönyörű.

Meggy alig volt, körte rengeteg, szilva is dögivel. Sütőtök 5 tövön egyetlen darab nőtt meg.

Franc tudja.


De szerintem ezekhez az árnövekedésekhez elég a hír, amire lehet hivatkozni, nem kell áruszűke.

2018. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!