Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy solenoid motor mennyire...

Egy solenoid motor mennyire hatékony, mekkora a hatásfoka?

Figyelt kérdés
Nagyobb teljesítmény érhető el vele mint egy belsőégésű motorral, nagyobb a nyomatéka stb...

2018. aug. 28. 19:40
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Ha jól értem hogy mire gondolsz, akkor egyáltalán nem jó a hatásfoka. (egyetlen marha nagy előnye hogy lineáris mozgást végez, tipikusan erre is használják, reteszek mozgatása stb.)

A forgó villany motoroknak sokkal jobb a hatásfokuk.


Erre gondoltál:

[link]


?

2018. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyesmire gondolt:

[link]

Ahogy fentebb is írták: "Although they are fancy, educational, nice to see, nice to hear, etc, etc, they don’t have any practical use due to the low efficiency in converting electric to mechanical energy (rotary electric motors are far more efficient)."

2018. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, eféle motorok ra gondoltam. Tehát rosszab akkor a hatásfoka minr egy sima villanymotornak.

Azt szeretném kérdezni. Hogy egy régebbi benzinmotornál is rosszabb a hatásfoka? Kb hány %-os?

2018. aug. 29. 18:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem találtam róla számszerű infót, de szerintem erősen függ a tekercsek vezérlésétől. Ha most ideális esetet nézünk, egy belső égésű motorban a táguló gáz a térfogat növekedéssel arányosan végez munkát (veszít energiát), egy tekercsben viszont folyamatosan folyik áram, a mag (dugattyú) elmozdulásától ez kis mértékben függ, vagyis a veszteség a főtengely állásától függően nagy mértékben változik. A másik a tekercs és vasmag viszonya, a lineáris elrendezést nem a hatékonyság miatt válasszuk, hanem az egyszerűség, olcsóság miatt, ahol nincs szükség folyamatos és nagy munkavégzésre. Mindenhol máshol inkább forgó villamos gépeket használnak, és esetleg utólag alakítják egyenes vonalú mozgássá, ha az kell. (A lineáris motorok, pl. villamos gyorsvasutak egy más történet, az inkább forgó gépnek számít, csak kiterítve.)

Csak tippelek, de szerintem jó esetben (elrendezéstől és vezérléstől függően!) 40-60% körül lehet, vagyis a talán jobb, mint a belsőégésű motoroknak (20-40%), de biztosan rosszabb, mint a forgó villamos motoroknak (85-90%).

2018. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!