Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miert felejtjuk el az almunkat...

Miert felejtjuk el az almunkat miutan fel ebredtunk?

Figyelt kérdés
Sokszor szokott ugy lenni velem hogy mikor felkelek csak arra emlexek hogy valami jot almodtam de fogalmam sincs hogy mit almodtam!miert van ez?koszi a valaszokat elore is!:D
2008. nov. 3. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

én nem szoktam elfelejteni.

szerintem emberfuggo.

meg olvastam valahol, hogy tanulható, hogy ne felejtsd el

2008. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog miatt:

- alváskor nem működik a hosszú távú memória tanulása. Nincs rá szükség, nem erre való az álom.

- ébredéskor megrohannak a friss benyomások (csörög az óra, rángatják le a takaródat, stb) - amelyek kilökik a rövid távú memóriádból az emlékeket.


Tehát csak az utolsó álmodat tudod megjegyezni - akkor, ha ébredéskor nem gondolsz másra, nyugton maradsz, és az álomra összpontosítasz.

2008. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor emlékszel legjobban,ha az álom közepében ébredsz fel.Ha akkor ébredsz fel,mikor épp nem álmodsz,akkor nm fogsz rá emlékezni.


Velem az szokott történni,hogy napközben hallok valamilyen szót,és arról jut eszembe,hogy mit is álmodtam.

2008. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
szerintem az ilyen álmokból lesznek a dezsávű érzések velem előfordul hogy emlékszem egy álomra és másnap napközben egyszer csak beugrik a kép
2008. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Így van, akkor emlékszel rá jobban, ha álom közben ébredsz fel. És ezért emlékszel inkább a rémálmaidra, mert azokból könnyebben felriadsz, mint a jókból.
2008. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A deja vu nem ettől van, hanem attól hogy az egyik szemed által látott valóságot az agyad korábban dolgozza fel, mint a másik szemed által látott ugyanazon valóságot, iszonyat pici idő a különbség. A másik szemed által feldolgozott ugyanezen kép már ismert az agynak, ezért érzed hogy már megtörtént veled.
2008. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!:D
2008. nov. 4. 16:31
 8/11 anonim válasza:
100%
Mikor felkelsz, maradj úgy, amilyen helyzetben feküdtél, és tisztítsd ki a fejed, ne kezdj el gondolkodni az aznapi teendőidről! Ha egy ideig ezt csinálod, akkor utána ugyanígy, fekvés közben vissza tudod idézni az álmodnak nagy részét!
2008. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de nem mindig felejtem el!ma pl teljesen emlekeztem az egeszre!most meg mar nem emlexek ra megintXD
2008. nov. 14. 17:22
 10/11 anonim válasza:
Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok, de a dejavu-vel kapcsolatban nem teljesen igaz, amit egy hozzászóló írt, mert bár azt jelenti "már láttam" nem csak a látványt érzi úgy az ember hogy ismétlődik hanem egyéb érzéseit is, amit mások esetleg mondanak, tesznek. Úgyhogy inkább a két agyfélteke pillanatnyi működési zavara lehet a jelenség magyarázata.
2008. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!